Доступність посилання

ТОП новини

Україна поки тільки придивляється до ЄврАзЕС – Янукович


Україна поки тільки придивляється до Євроазійського економічного співробітництва і не може сказати, наскільки доцільно їй вступати в це співтовариство. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв’ю російському телеканалу «Росія-24».

Янукович зазначив, що Україна вітає рішення країн СНД піти на такий нелегкий крок.

У теж час, за його словами, Україна сьогодні не готова дати конкретну відповідь: чи буде вона інтегруватися до цієї структури. Президент сказав, що Україна випала з процесу формування ЄврАзЕС більш ніж на п`ять років.

«Ми дуже відстали, і щоб увійти до цього процесу, ми не розуміємо, як ми це зробимо, ми не розуміємо умов», – сказав Янукович.

Він наголосив, що Україна втратила дуже багато часу і сьогодні не володіє інформацією щодо діяльності об’єднання, а також не брала участь в підготовці документів, які стали основою діяльності ЄврАзЕС.

За словами Президента, Україна, перш ніж приймати якесь рішення, хоче дочекатися хоча б перших результатів діяльності цього союзу, як це вплине на держави, які до нього входять, як це відіб’ється на суверенітеті країн ЄврАзЕС.

«Щоб рухатися шляхом інтеграції, ми повинні мати підстави. А підстав ми поки не бачимо. Йти всліпу? ..не розуміючи, що ми одержимо?» – зауважив глава держави.

Водночас щодо інтеграції України в Європейський Союз, Президент підкреслив, що Україна розглядає цю інтеграцію перш за все як механізм, який дозволить наблизиться нашій державі до європейських стандартів.

За його словами, встановлення в Україні європейських стандартів не тільки істотно поліпшить життя громадян, але й дозволить уникнути існуючих на сьогодні дискримінаційних умов в питаннях торгівлі з країнами ЄС.
XS
SM
MD
LG