Доступність посилання

ТОП новини

Власенко: німецькі лікарі впевнені, що Тимошенко треба негайно лікувати, бо її стан може погіршитись


Німецькі лікарі, які проводили медичний огляд колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, впевнені у необхідності її термінового лікування, оскільки стан екс-прем’єра може погіршитись. Так заявив сьогодні на брифінгу захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко.

«Тимошенко потребує негайного лікування в умовах спеціалізованого стаціонарного медичного закладу. Це лікування – я підкреслюю ще раз – на думку німецьких лікарів, необхідно почати негайно, оскільки картина захворювання може погіршитись, як вони зазначили в своєму висновку. На сьогоднішній день це не лише позиція німецьких лікарів, це також позиція Європейського суду з прав людини», – сказав Власенко.

За його словами, Європейський суд з прав людини прийняв рішення вказати урядові України на те, що Тимошенко повинна лікуватись в належних умовах, зокрема, за межами колонії.

Власенко підкреслив, що Європейський суд ухвалив це рішення на підставі правила 39 регламенту суду, а це правило застосовується лише у випадках, коли судді вважають, що є загроза життю людини.

«Таким чином, виносячи цей припис, Європейський суд констатував, що є загроза життю Тимошенко, а, ґрунтуючись на висновках німецьких лікарів, зробив висновок про те, що ця загроза виникла у зв’язку із тим, що протягом півроку Тимошенко в Україні не лікували», – наголосив Власенко.

Раніше Європейський суд з прав людини закликав українську владу забезпечити належну медичну допомогу колишньому Прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко.

Як мовиться у прес-релізі Страсбурзького суду, суд виніс припис в рамках статті 39-1 регламенту Європейського суду з прав людини, в якому державу Україна зобов’язано проводити адекватне лікування Юлії Тимошенко у відповідному медичному закладі.

При цьому рішення суду прямо не вимагає лікувати Тимошенко саме поза межами колонії.

Водночас Державна пенітенціарна служба України стверджує, що всi умови для лiкування Юлії Тимошенко створено в Качанiвськiй виправнiй колонiї, де вона відбуває покарання.

Міністр юстиції України Олександр Лавринович заявляв раніше, що Європейський суд з прав людини не має права зобов’язувати державу встановлювати спосіб лікування Тимошенко.

Водночас міністр зауважив, що за необхідності колишнього прем’єра можна перевезти з колонії до лікарні й без рішення Страсбурзького суду. Міністр наголосив, що законодавство України дозволяє це робити.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG