Доступність посилання

ТОП новини

У Черкасах хворі на ниркову недостатність вимагають відновити їхнє лікування у приватній клініці


Кілька десятків людей, хворих на ниркову недостатність, сьогодні зранку провели мітинг під стінами Черкаської обласної адміністрації.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, основна вимога мітингувальників – відновлення бюджетного фінансування приватної клініки «Фрезеніус» у Черкасах, де вони дотепер проходили гемодіаліз (очищення крові).

Згідно з офіційним повідомленням Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, «у зв’язку з вкрай обмеженими можливостями обласного бюджету у 2012 році» Черкаська область відмовляється від співпраці з клінікою «Фрезеніус Медикал Кер Україна». Усі необхідні лікувальні послуги хворим на ниркову недостатність, за повідомленням управління, надаватимуть в Черкаській обласній лікарні.

Хворі та їхні родичі, які сьогодні пікетували облдержадміністрацію, категорично проти лікування в обласній лікарні. «Ми не хочемо в обласну лікарню, там смерть. У «Фрезеніусі» індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Мені лікар навіть додому телефонував після того, як мені погано було під час процедури. Ми за лікарями не бігаємо, як в обласній лікарні, вони піклуються про нас. Якщо мене переведуть на лікування в обласну лікарню, я максимум місяць проживу», – каже пацієнтка Анастасія Радченко.

Мітингувальники під час акції протесту намагалися потрапити у приміщення облдержадміністрації, однак туди їх не пустила охорона. Щоб привернути увагу чиновників, хворі перекрили рух на центральному бульварі Шевченка. Внаслідок цього рух громадського транспорту у Черкасах був заблокований протягом 40 хвилин. Мітингувальники також намагалися перекрити рух мостом через Дніпро.

Під час пікетування хворими обласної держадміністрації із представників влади до них ніхто не вийшов. Там лише пообіцяли провести протягом дня з цього приводу зустріч із головою обласної ради Валерієм Черняком.
XS
SM
MD
LG