Доступність посилання

ТОП новини

Рада підтримала законопроект «Про громадські організації» в першому читанні


Акція біля парламенту на підтримку законодавчого регулювання діяльності громадських організацій, Київ, 22 березня 2012 року
Верховна Рада України 251 голосом у четвер підтримала в першому читанні законопроект «Про громадські організації», в якому врахувала рекомендації Комітету міністрів Ради Європи.

Крім того, законопроект знімає обмеження в діяльності організації за територіальною ознакою, таким чином, громадські організації не будуть ділитися на місцеві, всеукраїнські та міжнародні.

Законопроект передбачає нову концепцію легалізації громадських організацій, що надасть можливість уникнути тривалої подвійної реєстрації. Зокрема, Міністерство юстиції здійснюватиме акредитацію представництв іноземних неурядових організацій, зареєстрованих відповідно до законодавства інших держав, підтверджуватиме статус всеукраїнських для громадських організацій, вестиме єдиний реєстр громадських організацій. Крім того, територіальні органи Міністерства юстиції здійснюватимуть експертизу установчих документів інших громадських організацій, які легалізуються як шляхом державної реєстрації, так і шляхом повідомлення про їхні установи за місцем знаходження відповідної громадської організації.

Pаконопроектом запропоновано встановити, що державна реєстрація громадських організацій, як юридичних осіб, здійснюється на загальних підставах після проведення експертизи установчих документів територіальними органами Мін'юсту.

Зранку біля парламенту парламенту відбулась акція на підтримку законопроекту 7262-1 «Про громадські об'єднання». Учасники мітингу вимагали покращення законодавчого регулювання діяльності громадських організацій.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG