Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко змушений стати міністром? (Огляд преси)


Чому фермери бояться продажу землі та які галузі найбільше постраждали внаслідок холодної зими?
Київ – Сьогодні Петро Порошенко таки стане міністром економіки. Це газеті «Сегодня» підтвердили і в оточенні Порошенка і на Банковій. Видання зауважує, що міністром Петро Олексійович стає не з доброї волі. Оскільки Президент уже оголосив, що хоче його бачити на чолі Мінекономіки, відмовлятися «самому» якось необачно. Бо можна опинитися серед недругів влади, що людині з серйозним бізнесом зовсім не потрібно. Тому згоду він дав, але приготував запасний аеродром, яким для Порошенка стане депутатський мандат. Тобто, міністром він стане лише на п’ять місяців – до початку виборної кампанії. Утім, тут також можливі різні варіанти. Про них «Сегодня» розповідає в статті «Порошенко таки стане міністром».

Керівники дрібних і середніх фермерських господарств не вірять у добрі наміри держави щодо скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, стверджує газета «День». Найбільше їх лякають латифундисти і рейдери. Мовляв, розпаювання за схемою «шахової дошки», якою сьогодні «нарізана» карта українських чорноземів, робить «рекетирам» величезну послугу. Шахраї легко зможуть шантажувати фермера, викупивши в селянина пай посеред орендованих господарством земель. Натомість латифундисти, на думку фермерів, якщо держава законодавчо не обмежить їх апетити, знищать дрібні господарства і більше того – «умертвлять» українське село. Заголовок статті «Земельна реформа. Очима практиків».

Через надзвичайно холодний останній місяць зими постраждали практично всі види виробничої діяльності. Експерти «Ізвєстій в Україні» зафіксували спад активності у нафтопереробці, будівництві і навіть на виробництві автомобілів. Видання стверджує, що сувора зима ледь не спричинила крах української економіки. Єдина сфера, яка збагатилась завдяки морозам, – виробництво і розподіл електроенергії та газу. Стаття називається «Глибока заморозка».

Всупереч численним програмам розвитку, малі і середні міста України не виходять з депресивного стану. Причина – відсутність реального стратегічного планування і неефективне вкладення бюджетних коштів. Як стверджує експерт тижневика «Влада грошей», навіть якщо вирішити всі інженерні і соціальні питання в депресивних районах, а не забезпечити робочих місць, люди там не лишатимуться. Відтак, виходить, що мільйони вкладені в ці об’єкти, викидаються на вітер.Про це йдеться в публікації «Глибока депресія».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG