Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада ухвалила закон про громадські об’єднання


Верховна Рада ухвалила в четвер закон «Про громадські об’єднання», який раніше розглядався під назвою «Про громадські організації». За нього проголосували 334 депутати з 420 зареєстрованих.

Як сказав член комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Василь Демчишен (фракція Партії регіонів), під час доопрацювання закону до другого читання було збережено всі норми, проголосовані під час ухвалення проекту в першому читанні, але при цьому закон встановлює ширший термін «громадські об’єднання» – об’єднання фізичних осіб, громадські спілки, об’єднання юридичних осіб приватного права з можливістю членства в них фізичних осіб.

За законом, мета таких добровільних об’єднань – здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів.

Закон передбачає, зокрема, спрощення реєстрації громадських об’єднань, запровадження європейських стандартів контролю за їхньою діяльністю, а також спрощене ведення громадським об’єднанням підприємницької діяльності, яка спрямована на реалізацію статутних завдань.

Документ обмежує підстави відмови в реєстрації громадських об’єднань та скорочує термін їхньої реєстрації до семи робочих днів. Громадські об’єднання можуть здійснювати діяльність і як юридичні особи приватного права, і без статусу юридичної особи.

Відповідно до закону, громадські об’єднання зі статусом юридичної особи можуть здійснювати підприємницьку діяльність не лише через створені ними підприємства і товариства, а й безпосередньо, якщо така діяльність відповідає меті громадського об’єднання та сприяє її досягненню.

Крім того, ще однією зі змін є зняття обмежень за територіальною ознакою і відмова від поділу громадських об’єднань на місцеві чи всеукраїнські.
XS
SM
MD
LG