Доступність посилання

ТОП новини

Б’ютівці інформують Європу про невиконання Україною припису Страсбурзького суду щодо Тимошенко


Фракція «БЮТ-Батьківщина» звертає увагу дипломатичних представництв в Україні та урядів європейський країн на невиконання українською владою припису Європейського суду з прав людини, як вони стверджують, щодо забезпечення колишньому прем'єрові Юлії Тимошенко лікування за межами колонії.

«Рішення європейського суду щодо Тимошенко відверто саботується. За тиждень уряд не зробив жодного кроку для його виконання», – заявив лідер фракції Андрій Кожем'якін із трибуни Верховної Ради.

Він наголосив, що ненадання Тимошенко адекватного лікування, незалежних лікарів і лікування поза стінами Качанівської колонії свідчать про грубе порушення міжнародних правовідносин.

«Ми звертаємо увагу урядів європейських країн на стрімкі темпи згортання демократичних прав і свобод в Україні. І просимо докласти всіх зусиль для встановлення справедливості в нашій державі. Тимошенко та Луценко мають бути на волі», – наголосив Кожем'якін.

Раніше Європейський суд з прав людини закликав українську владу забезпечити належну медичну допомогу Юлії Тимошенко. Як мовиться у прес-релізі Страсбурзького суду, суд виніс припис в рамках статті 39-1 регламенту Європейського суду з прав людини, в якому зобов’язано проводити адекватне лікування Юлії Тимошенко у відповідному медичному закладі.

При цьому рішення суду прямо не вимагає лікувати Тимошенко саме поза межами колонії.

Державна пенітенціарна служба стверджує, що всi умови для лiкування Юлії Тимошенко створено в Качанiвськiй виправнiй колонiї, де вона відбуває покарання.
XS
SM
MD
LG