Доступність посилання

ТОП новини

Міносвіти: інформація про закупівлю підручників некомпетентна


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту заявило сьогодні, що поширювана в засобах інформації щодо закупівель підручників недостовірна й неправдива, а ті, хто її поширює, засвідчують некомпетентність і недосконале вивчення питання.

Міністерство в своїй заяві звертає увагу, що ціна підручників різко зростає за малих тиражів. Тому, наприклад, підручник із англійської мови для 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів при тиражі 217 тисяч 616 примірників коштує лише 10 гривень 81 копійку, тоді як підручник із української мови для 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів із польською мовою навчання при тиражі 302 примірники коштує 647 гривень 09 копійок.

Крім того, міністерство наголошує, що закупівля підручників здійснювалась відповідно до закону «Про здійснення державних закупівель», за яким, зокрема, під час закупівлі, пов’язаної з захистом прав інтелектуальної власності, має застосовуватись процедура закупівлі в одного учасника, бо будь-яка інша процедура призвела б до порушення прав авторів.

Раніше сьогодні партія «Наша Україна» повідомила, що народний депутат від цієї партії Лілія Григорович направила депутатське звернення з приводу неефективного, на її думку, використання Міністерством освіти і науки, молоді та спорту державних коштів під час друку підручників, вартість якого, як вона вважає, є явно завищеною.

При цьому вона послалася на повідомлення засобів інформації, в яких, зокрема, йшлося про те, що міністерство закупило за процедурою закупівлі в одного учасника низку підручників, таких, як згаданий «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. Усний курс. 1 клас» по 647 гривень за примірник, і ще кількох із подібними цінами.
XS
SM
MD
LG