Доступність посилання

ТОП новини

У Росії до Держдуми подали законопроект проти «пропаганди гомосексуалізму»


У Росії до Державної думи, нижньої палати парламенту, сьогодні надійшов на розгляд суперечливий законопроект, який має на меті встановити адміністративну відповідальність за «пропаганду гомосексуалізму серед неповнолітніх».

Документ, який подали регіональні законодавчі збори Новосибірської області на заході Сибіру, пропонує встановити штраф за таке порушення в сумі до 5 тисяч рублів (майже 1 тисяча 400 гривень) для громадян, до 10 тисяч рублів (понад 2 тисячі 700 гривень) для посадовців і до 500 тисяч рублів (понад 136 тисяч гривень) для юридичних осіб.

За інше порушення, визначене як «пропаганда педофілії серед неповнолітніх», пропонують запровадити штрафи на суми аж до 1 мільйона рублів (понад 270 тисяч гривень).

Раніше цього місяця регіональний закон схожого змісту ухвалили в Санкт-Петербурзі, який є окремим регіоном Росії, й він уже набув чинності.

Правозахисники наголошують, що такі акти порушують Європейську конвенцію з прав людини, а також Конституцію Росії, які забороняють дискримінацію й обмеження свободи висловлення думки. Вони побоюються, що в разі ухвалення їх використовуватимуть для заборон і переслідувань демонстрацій гомосексуалів. Крім того, значні застереження викликає поєднання в одному законодавчому акті таких неспівмірних понять, як гомосексуалізм, що не є в Росії злочином, і педофілії, яка переслідується за кримінальним законодавством.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG