Доступність посилання

ТОП новини

Убивцям Оксани Макар «світить» довічне ув’язнення


Зґвалтована дівчина, яку намагалися спалити, померла в Донецькому опіковому центрі. Фото з сайту підтримки Оксани Макар oksanamakar.com.ua
Київ – «Миколаївським ґвалтівникам» можуть дати довічне: їхня жертва Оксана Макар померла в Донецькому опіковому центрі. Про це Радіо Свобода повідомили в МВС. Учасники акцій на підтримку дівчини мають намір направити лист із такою вимогою до Президента України. Наразі нових пікетів вони не планують, оскільки допомагають матері дівчини владнати справу з похороном.

Найвищу міру покарання для ґвалтівників 19-річної Оксани Макар із Миколаєва вимагатимуть учасники акцій на підтримку дівчини. Вони мають намір направити відповідного листа Президенту Вікторові Януковичу, зауважив Радіо Свобода організатор акцій Юрій Круцилов. Окрім того, активісти вимагатимуть продовження розслідування справ щодо правоохоронців, які спочатку двох із затриманих відпустили.

«Покарали тільки «нижній ряд». Тобто двоє прокурорів, яких зняли з посад – це не те, чого ми хочемо. Ми хочемо повного «очищення» прокуратури, і не збираємось зупинятися», – зазначив Юрій Круцилов.

Слідство може тривати до чотирьох місяців

Через смерть потерпілої справу «миколаївських ґвалтівників» перекваліфікували: тепер це не спроба вбивства, а, власне, вбивство, заявив речник МВС Володимир Поліщук.

«Зараз стосовно всіх трьох порушено кримінальну справу щодо вбивства. Кримінальне законодавство передбачає покарання від 10 до 15 років позбавлення волі, але у зв’язку з тим, що це було жорстоке вбивство, зґвалтування за змовою людей, суд може ухвалити рішення щодо довічного ув’язнення», – зазначив Поліщук.

Відповідно до законодавства, слідство повинно тривати два місяці, однак, за словами речника МВС, його можуть продовжити удвічі, оскільки вже заявлено про необхідність додаткових експертиз. Дії слідчого, яка вела справу Макар у Миколаєві, були визнані комісією непрофесійними, тому там будуть проведені додаткові навчальні заходи для особового складу, додав Володимир Поліщук.

«На злочин штовхає ймовірна безкарність кривдника»

Раніше міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко заявляв, що двоє із затриманих – діти колишніх державних службовців, але начальник управління Міністерства внутрішніх справ у Миколаївській області Валентин Парсенюк це заперечив. За його словами, двоє з трьох «фігурантів» справи – напівсироти, і лише третій є названим сином колишньої голови райдержадміністрації, «яка вже практично три роки на пенсії».

Основна суспільна проблема, через яку стають можливими такі злочини, – це ймовірна безкарність кривдника, вважає Антоніна Тарановська, керівник Центру сім’ї і гендерного розвитку Державного інституту сімейної та молодіжної політики.

«Люди повинні зрозуміти, що є невідворотність покарання, будь-якого: жорстокого або не жорстокого. Тобто є дія і є відповідальність, – говорить вона. – Але цей ланцюжок у суспільній свідомості розірваний: є дія, але людина розуміє, що не буде відповідальності, вона на 100% у цьому впевнена».

За словами Тарановської, не можна покладати відповідальність за нездорову суспільну свідомість тільки на державу, це проблема кожної конкретної людини. За даними ООН, кожна третя жінка у світі хоча б раз у житті була жертвою різних форм насильства тільки через те, що вона жінка, хоча знущань зазнають і діти, і літні люди, і чоловіки.

Зараз ініціативна група допомагає матері Оксани Макар владнати справу із похороном дівчини. Як повідомив Юрій Круцилов, їм сьогодні телефонують і пропонують допомогу не тільки учасники минулих акцій, а й просто небайдужа миколаївська громадськість.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

Дивитись коментарі (57)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG