Доступність посилання

ТОП новини

Італійські адвокати Авакова надали в суді документи про «переслідування з політичних мотивів» – адвокат


Італійські адвокати надали судові в Італії документи про те, що кримінальне переслідування колишнього голови Харківської обласної державної адміністрації, керівника обласної організації партії «Батьківщина» Арсена Авакова здійснюється «з політичних мотивів», повідомив у четвер адвокат Юрій Вишневецький, якого цитує агентство УНІАН.

За повідомленням його італійських колег, сказав Вишневецький, у судовому засіданні цього дня розглянули два питання: встановлювалася особа, стосовно якої було поставлене питання про екстрадицію у зв’язку з порушенням кримінальної справи, а також з’ясовувалося питання про те, чи бажає ця особа бути екстрадованою на територію України. «На засіданні була встановлена особа Авакова, він заявив, що не бажає бути екстрадованим», – сказав Вишневецький.

За його словами, також були надані документи і з боку правоохоронних органів України. Розгляд справи, повідомив адвокат, був відкладений на 10 квітня.

При цьому він додав, що наразі не має інформації, що на судовому засіданні розглядали питання про тимчасовий арешт Авакова на термін у 40 днів.

Раніше в четвер Генеральна прокуратура України повідомила, що судові органи Італії ухвалили цього дня застосувати тимчасовий арешт на 40 діб щодо Арсена Авакова, якого попередніми днями затримали в цій країні за лінією Інтерполу й видачі якого домагається Україна. За повідомленням, у цей термін українська сторона має надати пакет документів, необхідних для розгляду рішення щодо можливості його екстрадиції.

Раніше Генпрокуратура повідомляла, що на запит італійської сторони готує пакет документів для екстрадиції Авакова в Україну, де його розшукують за звинуваченнями в перевищенні влади або службових повноважень.

Водночас керівництво «Батьківщини» звернулося з проханням до Інтерполу та Італії «зважити на очевидну політичну вмотивованість кримінального переслідування Арсена Авакова та звільнити його», відмовивши Україні в його екстрадиції.
XS
SM
MD
LG