Доступність посилання

ТОП новини

Грищенко сподівається на підписання і ратифікацію угоди про асоціацію з ЄС


Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив у п’ятницю, що підписання щойно парафованої угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом «у найоптимістичнішому варіанті» протриває від 6 до 12 місяців, бо підготовка до підписання вимагає певного часу навіть із суто технічного погляду.

Серед елементів такої підготовки – переклад тексту, в якому понад тисяча сторінок, українською мовою і всіма офіційними мовами країн-членів ЄС.

Крім того, сказав міністр, ще буде продовжена правова експертиза розділу угоди про створення зони вільної торгівлі, в який відтак іще можуть вносити дрібні технічні або лінгвістичні зміни.

При цьому Грищенко на прес-конференції в Києві висловив думку, що підтримка ратифікації угоди і набуття нею чинності буде значно більш видима, ніж іноді це звучить нині в заявах «окремих політиків».

Раніше в п’ятницю в Брюсселі відбулося парафування угоди про асоціацію України і ЄС.

Речник комісара ЄС із розширення Штефана Філе Петер Стано наголосив Радіо Свобода, що парафування угоди – це «лише перший технічний процедурний крок». «Важливішими кроками, які дійсно мають значення для набуття чинності цією угодою про асоціацію, будуть підписання і ратифікація», – сказав він. При цьому речник звернув увагу, що ці кроки «залежать від результатів України в галузях верховенства права і роботи судів».

«Ми занепокоєні тим, що виглядає як вибіркове застосування правосуддя при ув’язненні політичних супротивників (в Україні). Єврокомісія і країни-члени ЄС будуть розглядати ці питання, коли вирішуватимуть, чи настав час підписувати угоду про асоціацію», – наголосив речник єврокомісара з розширення.

Раніше багато європейських політиків заявляли, що підписання і, тим більше, ратифікація угоди перебуває під загрозою через значні порушення в галузі демократії в України, зокрема, переслідування політичних супротивників нинішньої влади.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG