Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Німеччини веде переговори з Києвом стосовно лікування Тимошенко в Берліні – ЗМІ


Уряд Німеччини веде переговори з українською стороною про можливе лікування у Берліні екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, яка перебуває в Качанівській колонії Харкова.

«Федеральний уряд веде переговори з урядом України, щоб зробити можливим лікування пані Тимошенко в Німеччині», – анонімно заявила представниця уряду ФРН. Про це повідомляє Associated Press.

За даними німецької газети Suddeutsche Zeitung, переговори тривають безпосередньо між Адміністрацією Президента України Віктора Януковича і відомством федерального канцлера Ангели Меркель. За інформацією видання, Київ запевнив Берлін, що хоче створити юридичну основу, щоб зробити можливим лікування українських в'язнів за кордоном.

30 березня заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін під час візиту до Берліна заявив, що влада в Україні вивчає можливість лікування Тимошенко в Німеччині.

«Українська влада готова розглянути питання лікування Тимошенко в Німеччині. Сьогодні вивчається така можливість. Ми готові до конструктивного діалогу і пошуку компромісу», – сказав Кузьмін.

Водночас він закликав не вдаватися до політики «подвійних стандартів» у питанні про лікування Тимошенко. «Якщо ми говоримо про відсутність подвійних стандартів, то ми маємо говорити чесно: з таким захворюванням, як у Тимошенко, у нас ще багато ув'язнених. Чи немає тут вибіркового підходу? Тобто, для олігарха Тимошенко – краща клініка Німеччини, а для бідних українських засуджених – лікування в колонії. Це справедливо?», – наголосив перший заступник Генпрокурора.

За його словами, захворювання, на яке скаржиться Тимошенко, у Качанівській виправній колонії мають близько 150 ув'язнених, і деякі з них звертаються із запитанням, чи можуть вони разом з Тимошенко поїхати лікуватися до Німеччини.
XS
SM
MD
LG