Доступність посилання

ТОП новини

«Проект Щастя» від ООН


Нью-Йорк – 2 квітня набуває чинності резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Проект Щастя». Документ із такою назвою одностайно ухвалила світова спільнота у липні минулого року і таким чином спробувала поставити досягнення щастя у порядок денний людства. Такий проект обговорюють на форумі ООН у Нью-Йорку.

Томас Джефферсон, автор Декларації незалежності США, вніс туди як «самоочевидну істину» те, що Творець наділив усіх людей «невід’ємними правами, серед яких є право на життя, свободу й прагнення щастя». Це підтверджує й резолюція Генеральної Асамблеї, де, зокрема, говориться, що «…прагнення щастя є фундаментальною людською метою, а також визнає той факт, що окремо взятий валовий національний продукт не може відповідно віддзеркалювати щастя й добробут народу».

Скликати на форумі ООН конференцію для обговорення теми щастя доручили Королівству Бутан. Це вирішили вважати складовою частиною сесії Генеральної Асамблеї у Нью-Йорку.

Бутан – «найщасливіша» країна Азії

Бутан – маленька конституційна монархія, затиснута між Китаєм та Індією біля підніжжя Гімалаїв. Для участі у конференції на тему «Проект Щастя» зголосилося чимало знаменитостей. Нобелівський лауреат Джозеф Стігліц та відомий економіст Джеффрі Сакс аналізуватимуть «показники щастя». Відкриватиме сесію принц Чарльз.

Серед промовців – Карма Ура із Бутану, королівський радник і посол. Він пояснив, що саме у цьому королівстві вважають рівнем щастя.

Родина має володіти добрим будинком, мати достатньо землі
Карма Ура
«Родина має володіти добрим будинком, мати достатньо землі. Якщо це фермер, то мати у своєму розпорядженні достатній рівень допоміжних засобів, щоб скорочувати дорогоцінний час, що йде на фізичну працю», – розповідає Карма Ура.

Карма Ура виступав на засіданні Європейської Комісії у Брюсселі, де обстоював визначення «Валового національного щастя». До речі, Бутан є однією з найбідніших і промислово відсталих країн світу. Середній заробіток – 110 доларів на місяць.Однак король Бутану заявив, що «хоча поняття Валового національного щастя є суто бутанським, воно може позитивно вплинути на будь-яку країну».

Цю думку монарха підтверджує журнал Business Week. Він вважає Бутан, де «буддистська духовність поєднується з босоногою економікою», «найщасливішою» країною Азії і восьмою за рівнем щастя серед усіх країн світу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG