Доступність посилання

ТОП новини

Активістку судять за студентський мітинг під Кабміном


Київ – Активістку громадського руху «Відсіч» Катерину Чепуру 4 квітня викликають до суду за організацію несанкціонованого мітингу перед Клубом Кабміну, де відбувалось громадське обговорення законопроекту «Про вищу освіту». Дівчина переконує: це був спонтанний протест, вона нічого не організовувала і навіть майже не брала участі, бо практично увесь час була на засіданні. А міліція наполягає на своїй правоті.

Справу про адміністративне правопорушення Катерини Чепури розглядатиме Печерський районний суд Києва. Активістку руху «Відсіч» викликають у зв’язку з акцією протесту біля Клубу уряду, що відбулася 24 січня.

Тоді прем’єр Микола Азаров ініціював обговорення поданого урядом законопроекту «Про вищу освіту», у якому, серед інших, повинні були брати участь і студентські активісти. Однак ті, прийшовши до Клубу Кабміну, у списках себе не виявили і стали вимагати пропустити їх на засідання.

«Міліція спить і бачить…»

Катерину Чепуру таки пропустили – одну з усіх громадських активістів – тож, за її словами, протестувати тоді часу не було. Від «Відсічі» під Клубом Кабміну загалом стояли не більше восьми осіб, протест ніхто не готував, активісти діяли за ситуацією, зазначає Катерина Чепура.

Міліція спить і бачить, щоб законодавчо закріпити відповідальність за проведення акції
Катерина Чепура
«Міліція спить і бачить, щоб законодавчо закріпити відповідальність за проведення акції, – вважає активістка.– Тобто, якщо зараз хтось подає заявку, і на акції кожен відповідає за власні дії, то вони хочуть закріпити таку річ, що той, хто подав заявку, той за всіх і відповідальний. Це міліції дуже потрібно, тому що вони знаходять крайнього. І, власне, суд, на який мене викликають – вони мене зробили крайньою».

«Дозволу не було, а акція була»

На сьогодні у законодавстві немає поняття «спонтанної акції», мітинг відбувся без дозволу, тому й було складено адміністративний протокол, зауважує в коментарі Радіо Свобода речник київської міліції Ігор Михалко.

Вони не подали заявки до КМДА. Жодного дозвільного документа не було. А акція була
Ігор Михалко
«Тобто, вони не подали заявки до КМДА, жодного дозвільного документа не було. А акція була. От за це і було складено акт – от і все. А суд розставить усі крапки над «і»», – зазначив він.

На судове засідання обіцяли прийти активісти «Відсічі» та інших громадських організацій. Також свій намір підтримати в суді незаконно, за його словами, звинувачену дівчину висловив голова парламентського комітету з питань освіти і науки, депутат-регіонал Максим Луцький.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG