Доступність посилання

ТОП новини

Україна та Росія домовилися про врегулювання сирної проблеми


Росія готова скасувати обмеження на ввезення з України сирів. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко.

«Обмеження на тверді та напівтверді сири українського виробництва з боку Російської Федерації буде знято після опрацювання тих зауважень, які висловила російська сторона під час перевірки (українських підприємств – ред.)», – сказав він на брифінгу за участі голови Росспоживнагляду Геннадія Онищенка, який прибув у Київ напередодні.

Сам Онищенко нагадав, що фахівці Росспоживнагляду у березні перевірили українського виробника сирів «Гадячсир», «зробили йому певні зауваження», які, як очікує російська сторона, буде ліквідовано найближчим часом, і підприємство отримає дозвіл на постачання продукції до Росії.

Він також повідомив, що наступного тижня Росспоживнагляд планує перевірити ще два сироварні підприємства України, яким раніше заборонили ввезення сирів до Російської Федерації.

Керівник Росспоживнагляду наголосив, що терміни відкриття російського ринку для українського сиру залежатимуть від того, як швидко українська сторона ліквідує висловлені зауваження. У відповідь Петро Порошенко запевнив, що Україна «швидко продемонструє прогрес» у плані врегулювання всіх висунутих до неї вимог.

На початку лютого російська сторона впровадила заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників. За даними Росспоживнагляду, в українських сирах нібито зафіксовано велику кількість пальмової олії. У Держветфітослужбі України цю інформацію згодом спростували.

Наприкінці березня в Україну прибула комісія Росспоживнагляду для перевірки підприємств, які мають намір постачати сир на російський ринок.
XS
SM
MD
LG