Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз не висував офіційної вимоги щодо участі у виборах Тимошенко і Луценка


Євросоюз поки не висував офіційної вимоги щодо участі у парламентських виборах Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Про це журналістам повідомив голова представництва ЄС в Україні, посол Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

«З цього питання була низка звернень та заяв від очільників та провідних політиків і державних діячів. Вони заявляли про те, що українські опозиційні лідери, – такі, як Юлія Тимошенко, Юрій Луценко – повинні мати право брати участь у виборах. Однак на сьогодні з боку Євросоюзу не висунута офіційна умова щодо цього. Тож наразі я не можу сказати, яке конкретно рішення ухвалять компетентні органи відповідних країн у належний час», – заявив посол Тейшейра.

За його словами, ув’язнення лідерів української опозиції та проблема їхньої участі у парламентських виборах турбує як інституції ЄС в цілому, так і країни-члени.

Посол також наголосив, що Євросоюз вважає кримінальні справи, порушені проти колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та колишнього міністра Юрія Луценка, головною перешкодою для укладання угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
XS
SM
MD
LG