Доступність посилання

ТОП новини

КСУ: виборці закордоном на виборах у Раду не голосуватимуть у мажоритарних округах


Конституційний Суд України, Київ
Конституційний Суд України визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці вносяться до складу одномандатних округів на території Києва. Таке рішення суд ухвалив 4 квітня й оприлюднив сьогодні.

Раніше до суду звернулися 59 народних депутатів України з проханням визнати неконституційним положення частини 2 статті 22 закону «Про вибори народних депутатів України».

Згідно з цим положенням, закордонні виборчі дільниці створює Центральна виборча комісія при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокаціях за межами України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які створюються на території столиці України – міста Києва.

Таким чином, згідно з рішенням Конституційного Суду, зарубіжні виборчі дільниці не вноситимуться до складу будь-яких одномандатних округів, але ввійдуть до складу багатомандатного загальнодержавного округу, й виборці зможуть проголосувати на цих дільницях тільки за партійні списки.

За даними ЦВК, на закордонних виборчих дільницях налічується понад 400 тисяч виборців.

Відповідно до закону, одномандатні округи формуються з приблизно однаковою кількістю виборців у кожному окрузі. Тому якщо закордонні виборчі дільниці не будуть закріплені за одномандатними округами в Києві, то загальна кількість виборців у столиці зменшиться. Відповідно, скоротиться й кількість одномандатних округів – за попередніми даними ЦВК, з 16 до 13.

Згідно з законом, ЦВК має ухвалити рішення про кількість одномандатних округів у кожному регіоні не пізніше ніж 10 квітня.
XS
SM
MD
LG