Доступність посилання

ТОП новини

«Путін підбирається до Тузли» (огляд преси)


Чому в Києві зменшилась кількість виборчих округів та кого з політичних експертів найчастіше цитують друковані ЗМІ?
Київ – «Путін знову підбирається до Тузли» – у статті під таким заголовком тижневик «Коментарі» інформує, що Росія має намір побудувати найбільший на Чорному морі порт у кількох сотнях метрів від знаменитого українського острова в Керченській протоці.

Партія регіонів домоглася свого. В Києві таки поменшає виборчих одномандатних округів із 16 до 13. За словами лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка, скриньку Пандори щодо зміни закону вже відкрито. «Влада розуміє, що кияни їх не підтримають, тому сподівається отримати додаткові мандати в підконтрольних регіонах, де зможе сфальсифікувати вибори», переконані «фронтовики». Натомість, як переконує в газеті «День» політолог Володимир Фесенко, насправді ці три столичні округи долю виборів не вирішать. Просто це рішення походить від окремих, але дуже впливових депутатів, які прагнуть продемонструвати – хто й як керує країною.

На українському ринку «незалежних» експертів настає золота пора, констатує тижневик «Влада грошей». Напередодні парламентських виборів політичні партії із задоволенням розміщують замовлення на позитивні коментарі на свою адресу. Але частіше – на дискредитацію опонентів. Ціна на обидві послуги приблизно однакова. Тим часом, як зазначає видання, за кількістю політичних експертних інститутів на душу населення Україна одна зі світових рекордсменів. Хоча насправді ці інститути створюються не під замовника, а під одного або кількох експертів, що на нього працюють. Тижневик наводить ТОП-10 прізвищ найбільш цитованих у друкованих ЗМІ експертів. Список очолюють: Володимир Фесенко, Вадим Карасьов, Михайло Погребінський та Кость Бондаренко.

Між двома впливовими юридичними групами чинної влади вкотре нагнітається протистояння через призначення суддів на перший п’ятирічний термін. Процедура, завдяки якій людина набуває повноважень вершити правосуддя, є становим хребтом будь-якої судової системи, в тому числі й української. Відтак, зайве говорити, що ставки в цьому поєдинку, як і дивіденди від перемоги, надзвичайно великі. Конкретніше з протистоянням знайомлять читачів «Економічні відомості» в статті «Битва за суддів».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG