Доступність посилання

ТОП новини

Парафування угоди з ЄС – удар по Москві (європейська преса)


Прага – Юлія Тимошенко каже євродепутатам, що покращення ситуації в Україні залежить від зближення України з ЄС, про це інформують наприкінці тижня різні європейські видання. Експерти переконані, що парафування угоди ЄС з Україною – це перший нинішній успіх Брюсселя у відтягуванні Києва від Москви, але «тим часом остаточно ще не зрозуміло, кому українська наречена подарує гарбуза, а кому серце – Москві чи ЄС?» Влада у Києві не проти відправити Тимошенко за кордон, щоб таким чином наблизити підписання та ратифікацію угоди з ЄС.

Польська Rzеczpospolita інформує, що під час зустрічі в Качанівській в’язниці з євродепутатом від Польщі Павлом Ковалем, Юлія Тимошенко наголосила: «Розвиток ситуації в Україні залежить від того, як скоро дійде до зближення з ЄС». Павло Коваль також зауважив, що, не зважаючи на лежачий стан Юлії Тимошенко, вона «у доброму гуморі» і не виглядає упослідженою та зачерствілою.

Політолог-міжнародник із Москви Антон Барбашин зауважує на сторінках «Независимой газети», що нині між Росією та ЄС відбувається своєрідне змагання за наближення України, і парафуванням угоди про асоціацію з Києвом 30 березня Брюссель зробив реальний крок на шляху прискорення євроінтеграції України в ЄС. Тепер, як зауважує російський аналітик, наступний хід за Москвою, чи піде вона ва-банк і запропонує Києву щось на кшталт «перегляду цін у газових контрактах, через які Юлія Тимошенко сьогодні перебуває далеко від Майдану і Хрещатика». Але й у цьому випадку, як звертає увагу Барбашин, Україна, згідно з Конституцією, не може «вступати у будь-які наднаціональні регулятивні об’єднання», а проведення референдуму серед українців з цього питання несе загрозу розколу. «У будь-якому випадку в битві за Україну Брюссель зробив свій хід, наступний – за Москвою», – резюмує Антон Барбашин.

Чеська IDNES повідомила, що, наприклад, у 2010 році чехи прислали додому з-за кордону майже мільярд євро, а чужинці, котрі працюють в Чехії – відправили за межі цієї країни до мільярда доларів і найбільше з цієї суми пішло до України. Тобто, українці в Чехії з року в рік висилають додому найбільше грошей з посеред інших заробітчан, на другому місці – словаки, треті – росіяни.

Вже згадана «Независимая газета» цитує владного політика в Києві, який стверджує, що для українських олігархів «інтеграція в Митний союз – страшний сон… Вже краще в ЄС, де, до речі, їхні гроші, й де мешкають їхні родини. Якщо для цього необхідно звільнити Юлію Тимошенко – її звільнять». Видання також цитує думки багатьох експертів, котрі не виключають, що «Тимошенко може стати першим дисидентом незалежної України», бо влада Януковича не проти відправити її на лікування за кордон і забути, тобто – «остаточно витіснити лідера опозиції з української політики».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG