Доступність посилання

ТОП новини

У Раді досі не розглянули випадок із Забзалюком і Рибаковим – Гримчак


Юрій Гримчак у студії Радіо Свобода
Комітет Верховної Ради з питань регламенту поки не розслідував випадок імовірного підкупу народного депутата Романа Забзалюка головою депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Ігорем Рибаковим. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив голова парламентського підкомітету з питань депутатської етики, нунсівець Юрій Гримчак.

«Ні. Поки-що ні», – відповів парламент на запитання, чи розслідував комітет уже згаданий інцидент. «Це ж пошта. Вона ще проходить – документи на регламентний комітет. І він потім засідає і розглядає це питання. Поки-що не було. Останнім часом ми два тижні не працювали, потім два тижні працювали, зараз знову не працюємо. У нас комітет засідання проводить завжди в день, коли йде сесійний тиждень – по середах. Так традиційно склалося», – розповів він.

«Не було ще нічого. Хоча я ще раз кажу: є мораль, а є кримінальний злочин. За нашим законодавством, якщо дивитися, то відповідає не тільки та людина, яка отримує хабар, а й та людина, яка дає хабар. Але в даному випадку я ще раз кажу: в нас є прокуратура. Все, що їй не подобається – це моральна категорія, а все, що подобається або треба їм для якихось політичних переслідувань, то тут ми, навіть те, чого немає, намалюємо», – додав Юрій Гримчак.

За словами парламентаря, «про те, що депутатів купують, знали всі». «І в кулуарах, і люди знають про це. В мене був один знайомий, він якось прийшов і каже: хочу на дві години стати народним депутатом. Я кажу: навіщо? Він каже: я тут же продамся», – розповів нунсівець.

23 грудня 2011 року Роман Забзалюк вийшов зі складу фракції «БЮТ-Батьківщина», а 10 січня увійшов до складу депутатської групи «Реформи заради майбутнього». 8 лютого на прес-конференції Забзалюк заявив, що його вихід із фракції БЮТБ і вступ у згадану депутатську групу мали на меті провести розслідування щодо підкупу депутатів. При цьому народний депутат сказав, що за перехід до депутатської групи «Реформи заради майбутнього» одержав 450 тисяч доларів.

9 лютого спікер Верховної Ради Володимир Литвин доручив Комітету з питань регламенту і депутатської етики провести розслідування за заявою депутата Романа Забзалюка про підкуп членів парламенту. Він також звернувся з відповідним поданням до Генпрокуратури.

Наприкінці лютого у Генпрокуратурі повідомили, що не побачили порушення закону в отриманні народним депутатом Забзалюком грошей від голови «Реформ заради майбутнього» Ігоря Рибакова. «Відсутні будь-які дані, що свідчили б про давання або одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабара», – йшлося у листі за підписом заступника Генерального прокурора Віктора Занфірова.
XS
SM
MD
LG