Доступність посилання

ТОП новини

Донецькі шахтарі-альпіністи вирушають на Еверест на честь Євро-2012


Сергій Ковальов (другий праворуч): можемо стати першими українцями, які підкорять Еверест із двох боків
Із Донецька до Києва, а далі – до столиці Непалу Катманду сьогодні вирушає експедиція у складі альпіністів-шахтарів. Цього разу троє учасників експедиції мають намір підкорити найвищу точку планети — гору Еверест. Сходження альпіністи присвячують Євро-2012 та 80-річчю Донецької області.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, шахтарі-альпіністи зокрема планують занести на вершину Ельбрусу футбольний м’яч, який їм подарували діти з одного шахтарського містечка. Для того, щоб успішно донести його на найвищу точку Землі, з м’яча потрібно буде випустити дві третини повітря, розповідають експедитори. Окрім того, на Еверест із собою вони взяли герб Донецької області, прапор, шматок вугілля та шайбу з логотипом експедиції.

За словами Сергія Ковальова, одного з учасників експедиції та майстра спорту міжнародного класу, до участі в експедиції планувалося залучити «цілу футбольну команду», однак зрештою, «через фінансові обставини», у Непал вирушають троє осіб. «Експедиція фінансується за спонсорський кошт. Ми хочемо піднятися з півночі, з боку Тибету. Якщо у нас усе вийде, можемо стати першою українською командою, яка піднялася на Еверест по двох маршрутах – з обох боків», – розповів він.

У 2008 році українські шахтарі-альпіністи вже побували на вершині Евересту в рамках цього ж проекту під назвою «Вугілля Донбасу на вершинах світу». Вони також вже встигли підкорити гори у Північній Америці, Африці і навіть в Антарктиді.
XS
SM
MD
LG