Доступність посилання

ТОП новини

Янукович оголосив 2014 рік Роком Тараса Шевченка


Президент України Віктор Янукович підписав указ «Про додаткові заходи з підготовки та святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», яким постановив оголосити 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка. Відповідний документ оприлюднений на сайті глави держави.

Згідно з указом, Кабінету Міністрів України доручається провести низку заходів, зокрема, підготувати святкування ювілею Тараса Шевченка в Росії, Казахстані, Литві та Польщі, затвердити державну цільову програму «Шевченківський дім» і гуманітарний проект «Шевченківські читання», видати повне зібрання творів Шевченка у 12 томах та «Шевченківську енциклопедію» в 6 томах, видати «Кобзар» англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською і литовською мовами.

Крім того, уряду доручено провести ремонтно-реставраційні роботи в Національному музеї Тараса Шевченка, що у Каневі на Черкащині, та його філіях у Києві – Літературно-меморіальному будинку-музеї Шевченка та Меморіальному будинку-музеї Шевченка. Також доручено «опрацювати питання щодо надання підтримки діяльності Музею-квартири Тараса Шевченка в Санкт-Петербурзі».

Президент також доручив Кабміну забезпечити спорудження до 2014 року пам’ятника Тарасові Шевченку в столиці Казахстану Астані. Окрім того, доручено вивчити стан об’єктів, що розміщуються в Україні та за кордоном, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка, та вжити заходів щодо їх збереження.

У березні 2014 року виповниться 200 років від дня народження письменника та художника Тараса Шевченка.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG