Доступність посилання

ТОП новини

Представник Єврокомісії: зона вільної торгівлі з Україною неможлива без укладання Угоди про асоціацію


У Єврокомісії наголошують, що зона вільної торгівлі з Україною неможлива без укладення Угоди про асоціацію.Про це заявив сьогодні представник Єврокомісії Філіп Куїссон, виступаючи у Комітеті регіонів, де відбулася презентація інвестиційних можливостей Дніпропетровської області.

«Оскільки Угода про глибоку та всебічну зону вільної торгівлі є частиною Угоди про асоціацію, то вона не є планом «Б» для України», – сказав представник Єврокомісії.

Куїссон наголосив, що лише просування у процесі укладання Угоди про асоціацію може відкрити для України величезні можливості економічної інтеграції, які закладені Угодою про зону вільної торгівлі.

«Ми маємо певний досвід у ЄС із зонами вільної торгівлі, наприклад, з такими країнами як Мексика, Чилі, Південна Африка. Ми побачили через кілька років зростання експорту з цих країн до ЄС на 40-50-60%. І це те, що чекатиме Україну», – сказав Куїссон, який від імені Єврокомісії очолює переговорну групу з Україною щодо торговельних питань.

За його словами, вступ Угоди про асоціацію та її торговельної частини у силу сприятиме приходу європейських інвесторів в Україну.

Україна та Європейський Союз розпочали переговори про Угоду про асоціацію на початку 2007 року, а про її економічну частину – створення зони вільної торгівлі – на початку 2008 року. 19 грудня 2011 року Україна та ЄС на саміті у Києві заявили про завершення переговорів. 30 березня 2012 року сторони парафували цей документ.
XS
SM
MD
LG