Доступність посилання

ТОП новини

Президент США підтримав «правило Баффетта»


Нью-Йорк – Президент США Барак Обама закликав законодавців у Сенаті, верхній палаті Конгресу, проголосувати за за підвищення податків для мільйонерів. Заклик Президента, під час його виступу перед виборцями у штаті Флорида, пролунав напередодні 15 квітня – останнього дня сплати податків за минулий рік. Сенат розглядатиме пропозицію Білого дому наступного тижня.

Президент Барак Обама підтримав так зване «правило Баффетта». Уоррен Баффетт, мультимільярдер, один із найбагатших людей світу за даними журналу Forbes, сказав, що йому соромно зізнатися у тому, що він сплачує надто низький прибутковий податок. Це пояснюється тим, що Баффетт – капіталовкладник і заробляє винятково на інвестиціях, а вони, за американськими законами, обкладаються нижчим податком, ніж зарплата. Баффетт вважає, що мільйонери з 15-відсотковим податком (а таких в Америці нараховують приблизно 22 тисячі осіб), повинні платити принаймні 30 відсотків.

Президент виступав в університетському містечку Бока Ратон, на так званому донорському обіді, учасники якого вносили по 10 тисяч доларів кожний на користь передвиборної кампанії Обами.

Ви, можливо, чули, що Уоррен Баффетт платить менший вдсоток свого прибутку, ніж його секретарка
Барак Обама
«Частка наших національних прибутків, що припадає на 1 відсоток населення, зростає до рівня, небаченого від 20 років минулого століття. Люди, які виграють від цього, платять прибутковий податок найнижчий за останні 50 років. Ви, можливо, чули, що Уоррен Баффетт платить менший вдсоток свого прибутку, ніж його секретарка», – зауважив Барак Обама.

Обама неодноразово закликав підвищити податок «для заможних людей, подібних до мене». Президент вперше підтримав так зване «правило Баффетта» минулої осені, назвавши його орієнтовним принципом.

30-відсотковий прибутковий податок

Законопроект, базований на цьому принципі, передбачає, що ті американці, чиї річні статки сягають мільйона доларів і більше, сплачуватимуть 30-відсотковий прибутковий податок. Наступного тижня «правило Баффетта» надійде до Сенату на голосування, хоча оглядачі вважають, що воно не має жодного шансу бути ухваленим.

Так чи інакше, цей крок Обами розцінюють як вдалий хід у боротьбі проти Мітта Ромні, поки що не проголошеного кандидата від Республіканської партії на президентських виборах у листопаді.

Мітт Ромні, успішний бізнесмен і вдалий інвестор, торік заробив на інвестиціях 21 мільйон доларів, повідомив, що він заплатив приблизно 15- відсотковий податок.

В Конгресі зазначають, що навіть якби це правило стало законом, лише 47 мільярдів доларів надійде до державної скарбниці упродовж десятиріччя. Це крапля в морі бюджетного дефіциту, який за цей період часу сягне 6 трильйонів 400 мільярдів доларів.

Одначе, газета The New York Time, схвалюючи ініціативу Обами, радить йому іще скасувати скорочення податків для родин, чиї заробітки перевищують чверть мільйона доларів. Скорочення це було впроваджене президентом Джорджем Бушем.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG