Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії антиурядові демонстрації


Мирна демонстрація в Дамаску, 13 квітня 2012 року
Тисячі сирійців вийшли на антиурядові акції протесту в п’ятницю – другого дня чинності угоди за посередництва ООН про припинення вогню.

Активісти повідомляють про трьох осіб, убитих у різних містах Сирії, коли сили безпеки застосували бойові патрони для розгону деяких протестів. Більшість вистрілів, за повідомленнями, робили в повітря.

Раніше в п’ятницю сирійські війська вступили у сутички з повстанцями на кордоні з Туреччиною та в інших місцях.

У Женеві представник міжнародного посланника ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана висловив сподівання, що Рада Безпеки вже в п’ятницю ухвалить текст резолюції, де йтиметься про відправку до Сирії наступного тижня 30 спостерігачів.

Представник Аннана Ахмад Фаузі повідомив: «Ми сподіваємося, що ми схвалимо сьогодні резолюцію Ради Безпеки, яка санкціонує розгортання передової групи. Департамент ООН з підтримання миру працює цілодобово, щоб знайти необхідну кількість військ для повної місії спостерігачів в кінцевому рахунку».

Спостерігачі стежитимуть за припиненням вогню і перевіряти, чи справді сирійська армія виходить з населених пунктів.

Сирійський уряд напередодні закликав десятки тисяч переміщених осіб, які, у зв’язку з насильством, переховуються всередині або за межами країни – повернутися додому.

Йорданія заявляє, що близько 90 000 сирійських біженців перебувають на її території, а ще 25 000 – у Туреччині і 16 000 у Лівані. Число переміщених осіб на території самої Сирії не відоме.
XS
SM
MD
LG