Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Росії звинувачує Грузію в грубому порушенні Договору про відкрите небо


Міністерство закордонних справ Росії звинувачує Грузію в грубому порушенні Договору про відкрите небо, що регламентує спостережні польоти над територією держав для підвищення довіри.

Про це йдеться в заяві офіційного представника МЗС Росії Олександра Лукашевича у зв`язку з рішенням Грузії щодо Договору.

«Днями на офіційному сайті МЗС Грузії було розміщено заяву про ухвалене грузинською стороною рішення «припинити виконання її зобов’язань стосовно Російської Федерації за Договором про відкрите небо». Як обґрунтування цього кроку Тбілісі посилається на встановлені Росією … обмеження на здійснення спостережних польотів уздовж кордонів з Південною Осетією та Абхазією, які не є його учасниками», – зазначив Лукашевич.

Він підкреслив, що в практичному плані ухвалене грузинською стороною рішення означає, що Грузія не допускатиме проведення над своєю територією спостережних польотів за участю Російської Федерації. Представник МЗС заявив, що згадане рішення Тбілісі, на думку Москви, є грубим порушенням Договору, 20-річчя підписання якого відзначалося кілька тижнів тому.

Росія вважає сепаратистські грузинські регіони Південну Осетію і Абхазію за «незалежні держави»; таку думку поділяє ще кілька країн. Грузія, як і переважна більшість міжнародної спільноти, визнає ці регіони за невід’ємні частини грузинської території.

Договір про відкрите небо підписали 24 березня 1992 року в Гельсінкі 27 держав-учасниць ОБСЄ. Метою договору є сприяння зміцненню довіри між державами через вдосконалення механізмів контролю за військовою діяльністю й за дотриманням діючих договорів у сфері контролю над озброєннями. До цього часу договір підписали 34 держави, в тому числі й Україна.
XS
SM
MD
LG