Доступність посилання

ТОП новини

Киргизстан хоче видачі всіх чільних чиновників колишньої влади


Влада Киргизстану має намір домогтися від інших держав екстрадиції всіх чиновників із оточення колишнього президента Курманбека Бакієва, зокрема, й колишньої голови його секретаріату Оксани Мальованої, заявила сьогодні генеральний прокурор Киргизстану Аїда Салянова.

За її словами, що їх наводить російське агентство «Інтерфакс», запити про екстрадицію Мальованої вже направлені до України і Грузії.

Наприкінці березня Оксана Мальована, громадянка Киргизстану і українка за національністю, намагалася з малим сином отримати в Україні статус біженця, але її видворили геть, як вважають правозахисники і представники ООН у справах біженців, усупереч міжнародним нормам. Відтак вона залишила Україну авіарейсом до Грузії, де нині триває розгляд заявки Мальованої та її родини на статус біженців.

У Киргизстані Оксану Мальовану, яка очолювала секретаріат Курманбека Бакієва з 2009 року й до скинення його влади внаслідок масових протестів у квітні 2010-го, звинувачували в тому, що секретаріат під її керівництвом змушував державні і незалежні засоби інформації виконувати його редакційну політику, диктуючи їм теми й методи їхнього висвітлення. Її також називали ініціатором запровадження надзвичайного стану в Киргизстані під час противладних протестів.

Їй висунули звинувачення у співучасті в убивстві чи замаху на вбивство учасників протестів, а також у зловживанні службовим становищем. Минулого року вона втекла з країни з-під домашнього арешту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG