Доступність посилання

ТОП новини

США звинувачують мережу Хаккані в нападах в Афганістані


Міністр оборони США Леон Панетта заявив сьогодні, що за низкою вчорашніх скоординованих нападів у Кабулі й деінде в Афганістані стоїть екстремістська мережа Хаккані.

Як сказав він журналістам у Пентагоні, було багато розвідувальних даних про те, що це угруповання, яке вважають пов’язаним із ісламістським рухом «Талібан» і з терористичною мережею «Аль-Каїда», планує масштабний напад.

При цьому голова Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Мартін Демпсі заявив, що ці дані були недостатньо конкретні, щоб ті напади можна було відвернути.

За його словами, наразі немає даних, щоб ті напади планувалися з території Пакистану.

Раніше сьогодні президент Афганістану Хамід Карзай заявляв, що остання низка нападів стала можливі через провали розвідки – і афганської, і Міжнародних сил сприяння безпеці.

Він теж заявляв про причетність до нападів мережі Хаккані. Водночас відповідальність за напади, одні з найсерйозніших за всі 10 років війни, взяв на себе «Талібан», назвавши їх початком свого весняного наступу.

Сьогодні вранці афганські урядові війська, вдавшись до підтримки бойових вертольотів міжнародних сил, повернули контроль над двома останніми районами столиці Кабула, які від учора утримували повстанці. У боях, що тривали понад 15 годин у низці районів міста біля іноземних посольств, штаб-квартири міжнародних сил, будівлі парламенту й низки відомих готелів, убиті, за офіційними даними, 36 бойовиків, також загинули 11 афганських військових і 4 цивільні людини. Напади відбулися також у провінціях Нанґаргар, Лоґар і Пактія.

Угруповання Хаккані раніше базувалося на пакистанському боці афгансько-пакистанського прикордоння, хоча діє в Афганістані, але ще минулого року військовий чільник мережі Сіраджуддін Хаккані заявив, що його організація вже не переховується на території Пакистану, бо в Афганістані почувається безпечніше. Це угруповання діє переважно на південному сході Афганістану, але його також вважають відповідальним за низку нападів у Кабулі, зокрема, на посольство США минулого року, та інших регіонах Афганістану чи причетним до них.
XS
SM
MD
LG