Доступність посилання

ТОП новини

На Закарпатті відкрили перший і єдиний в Україні дегустаційний зал леквару


У селі Ботар у Виноградівському районі Закарпатської області Перший в Україні в вівторок відкрили дегустаційний зал леквару, як там називають варення чи повидло, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

У меню, за інформацією організаторів, буде представлено понад двадцять різновидів леквару з різноманітних ягід і фруктів, серед них такі, як леквар із терену чи журавлини.

Заклад належить одному з фермерських господарств, що розвивають так зване натуральне господарство – всі продукти, які звідси йдуть на столи споживачів, є екологічно чистими.

Як розповів завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор, власник підприємства й дегустаційного залу Павло Тизеш сповідує чотири «без»: «Усі різновиди лекварів виробляються ручним способом – без консервантів, без барвників, без ароматизаторів, без ГМО».

Крім лекварів, у дегустаційному залі можна буде спробувати також усі можливі різновиди соків, у тому числі такі, як сік селери чи сік із бузини.

Тут же, на Виноградівщині, розводять і традиційну для угорської сільгоспкультури породу свиней – мангалицю. Пам’ятник їй поряд зі скульптурним слоїком леквару стоїть при вході в дегустаційну залу.
XS
SM
MD
LG