Доступність посилання

ТОП новини

Швейцарія розширює санкції проти Ірану


Уряд Швейцарії повідомив сьогодні, що розширив низку фінансових санкцій проти Ірану, заморозивши активи ще 11 іранських компаній чи осіб.

Як мовиться в урядовій заяві, цей крок має на меті наблизити швейцарські санкції до подібних кроків Європейського Союзу, запроваджених у січні.

Але санкції Швейцарії, на відміну від кроків ЄС, не передбачають ембарго на закупівлі іранської нафти і заморожування активів та припинення співпраці з центральним банком Ірану, який обслуговує нафтові операції.

Уряд Швейцарії заявив лише, що ухвалить своє рішення стосовно заборони на імпорт, закупівлі чи транспортування іранської нафти пізніше, не уточнивши, коли саме.

Банки Швейцарії давно звинувачують у тому, що вони надають змогу компаніям чи особам, наближеним до влади Ірану, вести свої фінансові справи через рахунки в цих банках.

Низка міжнародних санкцій Ради безпеки ООН, а також додаткових санкцій окремих країн чи їхніх об’єднань накладена на Іран через його відмову припинити суперечливу ядерну програму, що, як побоюється міжнародна спільнота, має за приховану мету створення ядерної зброї. Іран заперечує це, але доказів суто мирного характеру цієї програми не надає.
XS
SM
MD
LG