Доступність посилання

ТОП новини

Азаров може піти на девальвацію гривні – Терьохін


Київ – Кабінет Міністрів може не впоратися з обіцянкою виплатити вкладникам Ощадбанку СРСР компенсацію у розмірі тисяча гривень, припускають в опозиції. Саме з нестачею коштів пов’язують проблеми уряду з визначенням механізму виплат. Такі припущення з’явилися через те, що в середу на засіданні уряду Прем’єр-міністр Микола Азаров висловив критику процедури запланованих виплат і закликав спростити видачу грошей.

Прем’єр Микола Азаров заявив, що механізм виплат вкладникам Ощадбанку СРСР необхідно максимально спростити і використати кілька варіантів одержання вкладниками коштів.

«Щоб людина могла вільно обирати, у який спосіб отримати гроші: готівкою чи на рахунок, чи на картку. Я доручив Мінфіну разом із Мінсоцполітики, Пенсійним фондом порадитися з Національним банком та напрацювати найпростіший механізм виплат. Такий проект уряд розгляне наступного тижня. Приймемо рішення і розпочнемо виплати», – запевнив Азаров.

Списки вкладників Ощадбанку СРСР, яким держава заборгувала, мають і Ощадбанк України, і уряд, і Податкова служба, каже перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, депутат від «БЮТ-Батьківщини» Сергій Терьохін. Тому, за його словами, здійсненню виплат заважає скоріше нестача коштів, ніж процедура.

Утім, уряд Азарова за будь-яку ціну виконуватиме березневу обіцянку Президента Віктора Януковича, зауважив у коментарі для Радіо Свобода Сергій Терьохін.
18 мільярдів гривень має йти на так звані соціальні ініціативи Януковича. Зрозуміло, що таких доходів немає
Сергій Терьохін

«Були змінені показники бюджету на цей рік. У доходи бюджету додано 33,3 мільярда гривень, із них 18 мільярдів гривень має йти на так звані соціальні ініціативи Януковича. Зрозуміло, що таких доходів немає. Звідки їх узяти? Можна не виплачувати компенсації ПДВ, можна продовжувати практику оподаткування прибутку наперед», – відзначив Терьохін.

Заради збільшення надходжень до держбюджету, який у значній мірі наповнюється за рахунок оподаткування імпорту, влада може піти на девальвацію гривні, вважає Сергій Терьохін.

Кошти для виплат надалі запозичуватимуть на ринку – Жолудь

Водночас, економічний експерт Олександр Жолудь відзначає, що уряд зможе забезпечити видатки бюджету і без здешевлення гривні. За його словами, митники мають важелі впливу на імпортерів, щоб завищувати номінальну вартість товарів, а відтак і обсяги сплачуваних податків.

Крім того, Кабінет Міністрів може піти на збільшення дефіциту держбюджету та його фінансування, сказав Радіо Свобода Олександр Жолудь.
Ми мамо у сумі понад 22 мільярди гривень узятих з ринку
Олександр Жолудь

«Облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у першому кварталі нинішнього року було випущено на 16 мільярдів гривень. Ще на 6 мільярдів гривень було випущено облігацій внутрішньої позики у доларах і євро. Тобто ми мамо у сумі понад 22 мільярди гривень узятих з ринку. Водночас, у першому кварталі за ОВДП виплачено на трішки менше – 13 мільярдів. Різниця – 9 мільярдів – у нас в бюджеті. Якщо і далі будуть збирати на зовнішньому ринку – також можливий варіант», – зазначив Жолудь.

У березні Президент Віктор Янукович пообіцяв віддати по тисячі гривень тим вкладникам Ощадбанку СРСР, хто ще їх не одержав, коли подібні виплати проводив уряд Юлії Тимошенко. Нові виплати мають розпочатися у червні. За даними влади, на них можуть розраховувати 6 мільйонів українців.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG