Доступність посилання

ТОП новини

«Друзі Сирії» застерігають від провалу мирного плану


У Парижі в четвер відбувається зустріч міністрів закордонних справ 14 країн із так званої групи «друзів Сирії», присвячена втіленню мирного плану для цієї країни.

Як заявив на початку зустрічі голова зовнішньополітичного відомства Франції Ален Жуппе, спостерігачі ООН мають якнайшвидше почати працювати в усій Сирії, інакше ж Рада безпеки ООН має розглянути інші можливості покласти край кризі в цій країні.

Провал підтриманого ООН мирного плану зіштовхне Сирію на шлях до громадянської війни, яка може вилитися й до інших країн регіону, попередив міністр.

Учасники зустрічі також пообіцяли надати біженцям у Сирії гуманітарну допомогу, використавши для цього «всі можливі механізми».

Росія, яка підтримує режим авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада, не бере участі в цій зустрічі, бо вона, як заявили раніше в Москві, має на меті тільки засудити цей режим і тим зашкодить перспективам прямих мирних переговорів влади й опозиції Сирії.

Тим часом у відділенні ООН у Женеві голова відомства ООН у справах біженців Антоніу Ґутерріш заявив, що від часу початку повстання проти влади президента Сирії Башара аль-Асада внутрішніми біженцями в цій країні стали близько 230 тисяч людей.

Раніше в четвер у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Генеральний секретар Пан Ґі Мун закликав Раду безпеки якнайшвидше схвалити розширення місії спостерігачів за втіленням мирного плану в Сирії. Він заявив, що влада Сирії має надати спостерігачам «повну свободу пересування», а також дозволити гуманітарним агентствам ООН «широку гуманітарну операцію на місцях».

Водночас керівник ООН наголосив, що наразі у втіленні мирного плану для Сирії немає поступу, в країні тривають «тяжкі зловживання» й насильство. За його словами, таке становище «неприйнятне».

При цьому він підтвердив, що влада Сирії раніше цього ж дня офіційно схвалила попередній протокол про роботу місії спостерігачів.

За останніми наразі оцінками ООН, оприлюдненими ще наприкінці минулого місяця, в перебігу протестів проти влади Сирії та їхнього придушення, які тривають уже 13 місяців, у країні загинули понад дев’ять тисяч людей.
XS
SM
MD
LG