Доступність посилання

ТОП новини

Чи знизяться відсоткові ставки за депозитами?


Київ – Українські банки нарощують обсяг депозитів. За перші три місяці нинішнього року він зріс на понад 26 мільярдів гривень. Про це повідомили у Національному банку України. На думку експертів, така тенденція може тривати ще, як мінімум, кілька місяців. Але вже зараз починається плавне зниження відсоткових ставок за депозитами.

Сума зобов’язань українських банків сягнула 925 мільярдів гривень. Найбільше вкладів роблять фізичні особи – понад третина цієї суми.

Загалом значно знизилася сума депозитів у юридичних осіб, констатує президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. А обсяг депозитів населення в українських банках за перший квартал нинішнього року зріс на 6 відсотків. І головна причина цього – високі нинішні ставки за депозитами, зауважує експерт.

«У різних банків є різні умови щодо депозитів. От я їду Києвом на авто, дивлюсь на рекламу – 21%, 20%... І це – дуже серйозні цифри, і це спонукає людей нести гроші до банків», – зазначає Олександр Сугоняко.

Впливає на становище те, що у різних українських банків – різна ситуація з ліквідністю. Комусь кошти потрібні й вони зацікавлені висунути вигідніші умови. Але так відбувається на сьогоднішній день, каже президент Асоціації українських банків. Хоча можна спрогнозувати загальну ситуацію щодо змін відсоткових ставок до кінця року.

«Не думаю, що буде різке зменшення відсоткових ставок» – Сугоняко

Я не думаю, що буде якесь різке зменшення відсоткових ставок
Олександр Сугоняко
«Усе залежатиме від того, в якому стані буде банківська ліквідність, яким виявиться попит на реальні кредити і чи зростатиме в української економіки попит? У що я не вірю, бо реально у нас промислове виробництво впало за три місяці цього року, порівняно з трьома місяцями 2011 року. А це означає, що навряд чи щось зміниться у найближчий квартал. І я думаю – навряд чи щось зміниться до кінця року. Я не думаю, що буде якесь різке зменшення відсоткових ставок», – прогнозує Олександр Сугоняко.

«Ставки за депозитами вже починають потроху знижуватися» – Солтис

Що б не казали скептики, гривня зараз стабільна і люди мають гроші. Таким чином колишній заступник голови правління Національного банку України Ярослав Солтис пояснює зростання обсягу депозитів в українських банках.
За його словами, люди кидають малий і середній бізнес, які перебувають під пресом, а свої гроші несуть до банків. Адже ті пропонують нині вигідні умови. Але нинішні ставки за депозитами вже починають потроху знижуватися.

Можливо, падатиме відсоткова ставка – ми саме говоримо про гривню
Ярослав Солтис
«Падіння вже починається, вже банки, маючи достатньо пасивів, вони перестануть залучати депозити. А якщо ти зупиняєш залучення депозитів, і в тебе є пасиви, їх треба видавати. Якщо я не хочу брати кредит під 22-25% у гривнях, банки змушені знижувати. Це може тільки примусити ринок. Можливо, падатиме відсоткова ставка – ми саме говоримо про гривню», – зауважує Ярослав Солтис.

Експерти також констатують, що українські банки менше зацікавлюють в останні місяці валютними депозитами. Таким чином вони намагаються зменшити валютні ризики і вплив долара на українську економіку.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG