Доступність посилання

ТОП новини
23 січня 2021, Київ 06:26

«Батьківщина» оприлюднила висновки німецьких лікарів щодо лікування Тимошенко


Німецькі лікарі написали, що Тимошенко боїться за своє життя
Партія «Батьківщина» на своєму сайті опублікувала висновки німецьких лікарів щодо лікування Юлії Тимошенко у харківській лікарні «Укрзалізниці».

Як підсумували лікарі німецької клініки «Шаріте», «планується розмістити пані Тимошенко у закритому секторі з ґратами на вікнах і молочно-матовим тонуванням віконного скла». «Йдеться про просторі приміщення з усім санітарним устаткуванням та медичним обладнанням якістю від «добре» до «дуже добре»», – йдеться у висновках, оприлюднених «Батьківщиною».

Водночас лікарі наголошують, що у лікарні, куди напередодні доправили Тимошенко, «присутні не всі фахові дисципліни, які потребуються в контексті комплексної реабілітації хронічних больових синдромів та ускладнень (видалено діагноз) (примітка прес-служби – ред.)». «Наприклад, немає больової клініки, яка відіграє центральну роль при маючих першочергове значення блокадах внаслідок болів та додаткових вторинних (видалено діагноз) болів, зумовлених порушеннями осанки та іммобілізацією», – йдеться у висновках.

Лікарі зазначають, що «з огляду на історію хвороби пані Тимошенко існує термінова потреба в психосоматичному лікуванні». «Відділення з цією спеціалізацією ми не змогли знайти», – вказали німецькі медики і нижче додали: «Психосоматичний рівень лікування, який має центральне значення саме при хронічних больових станах, нам не було представлено».

Німецькі лікарі, як видно з оприлюднених «Батьківщиною» висновків, схвально оцінили медперсонал лікарні. Вони також зазначили, що представлені їм концепції у сфері загальної реабілітаційної медицини загалом «відповідають європейським стандартам».

Водночас у своїх висновках німецькі медики наголосили, що Юлія Тимошенко «висловила стурбованість, що ін’єкціями їй може бути завдано шкоди, і сказала, що з цієї причини вона не дає взяти проби крові та не погоджується на жодні інвазивні заходи». « Ще одну причину відсутності довіри до українських лікарів слід вбачати в тому, що у гострій фазі захворювання у жовтні та листопаді 2011 року довгий час не проводилися діагностичні заходи, хоча вона «благала» про це. Крім того, надання протибольових засобів було поставлено у залежність від певних умов (готовності давати відповіді на допитах)», – розповіли німецькі лікарі.

«З огляду на вищезгадані обставини видається вкрай неймовірним, що в лікарні у Харкові можна буде створити конче необхідну при лікуванні хронічних болів довіру між пацієнткою та терапевтами», – наголошують вони і додають: «Навіть якщо з точки зору німецьких експертів немає жодних підстав сумніватися в етичних якостях українських лікарів із залізничної лікарні або лікарів з міжнародної комісії, недовіра, що накопичилася на основі особистого досвіду пані Тимошенко, представляє собою майже нездоланну перешкоду для довірливих відносин «лікар – пацієнт»».

Німецькі фахівці також зазначили, що проявами хвороби Тимошенко нині є «здавлення нерва з неврологічними наслідками у вигляді часткового паралічу, (видалено діагноз) болів та вертебральних порушень осанки», «вторинні наслідки порушень осанки та іммобілізації у вигляді (видалено діагноз) і болей у лівому стегновому секторі», «ускладнення у вигляді страху «зробити невірний рух», який спровокує подальші сильні болі, з якими їй трудно буде обходитися», «стурбованість щодо свого життя».

Recommended

XS
SM
MD
LG