Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз зупинив частину санкцій проти М’янми


Верховний представник Євросоюзу з питань закордонної політики Катрін Аштон, Люксембург, 23 квытня 2012 року
Європейський Союз зупинив дію більшої частини санкцій проти М’янми – у відповідь на демократичні реформи, що відбуваються у цій південно-східній азійській державі. Чинною залишається тільки заборона на постачання зброї.

Рішення ухвалили в понеділок у Люксембурзі, де проходить засідання Ради Європейського Союзу в закордонних справах, в якому беруть участь глави зовнішньополітичних відомств 27 країн ЄС.

Напередодні засідання про ці плани заявила верховний представник Євросоюзу з закордонних справ Катрін Аштон: «Ми почнемо обговорювати ситуацію в М’янмі і зупинимо дію санкцій – крім ембарго на постачання зброї. Ми розраховуємо на плідну співпрацю з Аун Сан Су Чжи та президентом Тейн Сейном у визначенні майбутнього цієї країни».

У М’янмі, де при владі майже півстоліття перебувала військова хунта, в 2010 році пройшли загальні вибори, а в минулому році був сформований цивільний уряд. На довиборах, які пройшли на початку квітня, місця в парламентіотримали члени партії «Національна ліга за демократію» під керівництвом лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжи,яка з останніх понад 20 років життя перебувала під домашнім арештом чи в ув’язненні протягом 15 років із незначними перервами.

У понеділок парламент знову почав працювати, проте прихильники Аун Сан Су Чжи бойкотували засідання, наполягаючи на зміні тексту депутатської присяги.
XS
SM
MD
LG