Доступність посилання

ТОП новини

Колишнього прем’єра Єгипту зняли з президентських виборів


Вища виборча комісія Єгипту зняла в вівторок із кандидування на виборах президента колишнього прем’єр-міністра Ахмеда Шафіка після того, як раніше цього ж дня владна в країні Вища рада Збройних сил схвалила ухвалений напередодні закон, що має на меті заборонити кандидувати на президента чільним урядовцям влади колишнього голови держави Хосні Мубарака.

Ахмед Шафік був призначений на прем’єр-міністра в останні дні перебування Хосні Мубарака при владі. Його критикує і ісламістська, і ліберальна опозиція до нинішньої військової влади – вважають, що він має підтримку військових і в разі перемоги знову згорне здобутки народного повстання, яке змусило Хосні Мубарака до відставки.

Вища виборча комісія Єгипту має оприлюднити офіційний остаточний список кандидатів на президента в четвер, у день початку виборчої кампанії.

Минулого тижня вона вже вилучила з переліку претендентів на кандидування десять осіб, серед них Омара Сулеймана, колишнього керівника розвідки і держбезпеки, який пробув віце-президентом протягом кількох останніх тижнів Хосні Мубарака при владі. Але його зняли з виборів за технічне порушення вимоги подати не менш як певну кількість підписів на свою підтримку з кожної з провінцій країни.

Так само тоді зняли з виборів іще двох відомих претендентів. Один із лідерів «Мусульманського братства», найпотужнішої нині в Єгипті поміркованої ісламської сили, Хайрат аш-Шатер не допущений до виборів через судимість у військовому суді, а ультраконсервативний ісламіст-салафіст, політик, юрист і телеведучий Хазем Салах Абу Ісмаїл – через американське громадянство його матері.

Вибори президента Єгипту, перші після скинення Хосні Мубарака понад рік тому, мають відбутися 23–24 травня; у разі необхідності другий тур передбачений на 16–17 червня.
XS
SM
MD
LG