Доступність посилання

ТОП новини

Азаров знову розповів, кому потрібно підвищити пенсії


Азаров перед виборами виконує обіцянки Януковича – експерт
Київ – Микола Азаров знову розповів, кому і коли слід підвищити пенсії. На черговому засідання Кабінету Міністрів у середу знову обговорювали як виконати обіцянки Президента Віктора Януковича щодо покращення життя окремих верств населення. Експерти відзначають, що подальше нарощування обсягів державних виплат не змінить соціальної ситуації, але водночас може призвести до проблем в економіці країни.

Найдорожчими для Кабінету Міністрів є постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це випливає зі слів прем’єра Миколи Азарова.

Відкриваючи засідання уряду він заявив: «Загалом фінансування чорнобильських програм у цьому році збільшили на 3,7 мільярда гривень. Люди відчувають і приймають зміни. Чорнобильці вітають, що відновлюється соціальна справедливість. Люди сьогодні отримують пенсії, які насправді заробили. Вони не такі значні, як хотілося б, але справедливі».

Водночас віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко каже, що категорія чорнобильців-інвалідів в Україні по соціальній лінії забезпечена порівняно добре. Він відзначив, що в Україні близько двох мільйонів людей мають різні соціальні статуси, пов’язані з наслідками Чорнобильської катастрофи, і їм надається понад 100 видів підтримки. За словами Тігіпка, інші категорії соціально незахищених громадян потребують більшої уваги влади. Ця увага у грошовому вигляді от-от надійде, запевнив він.
У травні всі пенсіонери отримають пенсії підвищеного розміру
Сергій Тігіпко

«У травні всі пенсіонери отримають пенсії підвищеного розміру. Військові почнуть отримувати пенсії підвищеного розміру з 1 липня», – наголосив Тігіпко.

Він також зауважив, що додаткові кошти, які отримають громадяни, будуть витрачені у середині країни, а відтак пожвавлять економіку.

Влада вже забула про свої реформи – експерт

Утім, заяви та обіцянки не мають жодного стосунку до системних рішень в економіці, а є лише елементами виборчої кампанії, відзначив у коментарі для Радіо Свобода провідний експерт Центру імені Разумкова Павло Розенко. За його словами, більша частина тих, кому пообіцяли підвищити соціальні виплати, додатково отримує по 50-100 гривень.
Cоціальні ініціативи Президента України були спрямовані виключно на старт виборчої кампанії
Павло Розенко

«Мова йде про ті ж самі соціальні ініціативи, які були проголошені владою ще на засідання уряду 7 березня цього року. Те, що ця тема педалюється буквально кожен день, на кожному засіданні, доводить, що соціальні ініціативи Президента України були спрямовані виключно на старт виборчої кампанії. Риторика реформ відійшла на другий план, про здійснення непопулярних заходів у соціальній сфері вже ніхто не говорить», – зазначив Розенко.

За словами експерта, не прораховане збільшення соціальних виплат скоріше стимулює інфляційні процеси, ніж пожвавить економіку.

Ціни і тарифи зростають швидше, ніж соціальні виплати – Павловський

Уряд розщедрився через те, що знає про заплановані організаціями чорнобильців акції протесту, вважає член парламентського комітету з питань соціальної політики, депутат від «БЮТ-Батьківщини» Андрій Павловський. Крім того, за його словами у державному бюджеті немає обіцяних грошей, а відтак підвищені пенсії платитимуть не довго.
Це обман людей. Кинуть якусь кістку за декілька місяців до виборів, а потім скажуть, що на подальші виплати грошей немає
Андрій Павловський

«Це обман людей. Кинуть якусь кістку за декілька місяців до виборів, а потім скажуть, що на подальші виплати грошей немає. Додають 100 гривень до пенсій пенсіонерам та інвалідам, а водночас зростають ціни на комунальні послуги на 200-300 гривень, на харчі… Тобто ці подачки не перекривають зростання цін на саме необхідне», – зауважив Павловський.

Під час розширеного засідання уряду 7 березня Президент Віктор Янукович пообіцяв виплатити по одній тисячі гривень компенсації за знеціненими вкладами Ощадбанку СРСР, а також доручив уряду провести перерахунок пенсій і до кінця 2012 року забезпечити всіх інвалідів, які перебувають у черзі, протезами та інвалідними кріслами. Загалом, за словами урядовців на виконання цих завдань необхідно не менше ніж 26 мільярдів гривень.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG