Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: Тимошенко – головна тема розмови з Хорошковським


Ставлення в Україні до ув’язнених колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко й інших колишніх політиків було в середу головною темою зустрічі комісара ЄС із розширення і Європейської політики сусідства Штефана Філе і першого віце-прем’єр-міністра України Валерія Хорошковського, повідомила прес-служба Європейської Комісії.

Єврокомісар нагадав українському урядовцеві, що для України визначально важливо засвідчити тверду відданість верховенству права і демократичним цінностям для того, щоб полегшити подальші кроки до підписання і ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, мовиться в повідомленні. Він наголосив, що Україна має докласти всіх зусиль, щоб зняти занепокоєння щодо політично мотивованих процесів і вибіркового застосування правосуддя.

Речник єврокомісара з розширення Петер Стано з цього приводу заявив Радіо Свобода, що в Єврокомісії вважають за неприйнятне, коли до колишніх політиків, колишніх членів уряду ставляться таким чином.

«Про це ми нагадуємо нашим українським партнерам по суті постійно. Але ми знаємо останні повідомлення про пані Тимошенко та ставлення до неї відповідних українських органів, і ми занепокоєні цими повідомленнями і просимо пояснень в української сторони», – передав речник позицію Єврокомісії.

У вівторок народний депутат і захисник колишнього прем’єра Сергій Власенко зачитав заяву Юлії Тимошенко про застосування проти неї фізичної сили під час транспортування до клінічної лікарні № 5 «Укрзалізниці» в Харкові 20 квітня. Правоохоронні структури визнають примусове перевезення колишнього прем’єра до лікарні, але заперечують заяви Тимошенко, що під час перевезення її вдарили в живіт і викручували руки та ноги.
XS
SM
MD
LG