Доступність посилання

ТОП новини

Права Тимошенко не порушують – новий уповноважений уряду


Новопризначений урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький заявив у середу, що наразі відсутні будь-які підстави говорити про порушення статті 3 Конвенції з прав людини про заборону тортур щодо Юлії Тимошенко й про застосування до неї сили.

В оприлюдненій прес-службою Міністерства юстиції заяві урядовець стверджує, що всі заяви про застосування сили щодо Тимошенко не доведені.

Він також заперечив заяву уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової про те, що примусове конвоювання Юлії Тимошенко в такий спосіб, як вона заявила, «є жорстоким поводженням з ув’язненою і може бути розцінено як катування відповідно до статті 3 Європейської конвенції з прав людини, Конвенції ООН проти катувань, а також Інструкції з організації охорони кримінально-виконавчих установ закритого типу».

Із такою заявою Карпачова виступила раніше в середу, повідомивши, що її представник підтвердив наявність у Тимошенко синців, і вимагаючи, зокрема, від Генерального прокурора порушити кримінальну справу та усунути від виконання посадових обов’язків усіх причетних до «брутального поводження» з Тимошенко.

Також раніше в середу Кабінет Міністрів призначив новим своїм уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини Назара Кульчицького замість Валерії Лутковської, яку в вівторок Верховна Рада обрала своїм новим уповноваженим із прав людини замість Ніни Карпачової. Але, поки Лутковська ще не склала присяги омбудсмана, на посаді лишається Карпачова.
XS
SM
MD
LG