Доступність посилання

ТОП новини
28 січня 2021, Київ 16:08

Права Тимошенко не порушують – новий уповноважений уряду


Новопризначений урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький заявив у середу, що наразі відсутні будь-які підстави говорити про порушення статті 3 Конвенції з прав людини про заборону тортур щодо Юлії Тимошенко й про застосування до неї сили.

В оприлюдненій прес-службою Міністерства юстиції заяві урядовець стверджує, що всі заяви про застосування сили щодо Тимошенко не доведені.

Він також заперечив заяву уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової про те, що примусове конвоювання Юлії Тимошенко в такий спосіб, як вона заявила, «є жорстоким поводженням з ув’язненою і може бути розцінено як катування відповідно до статті 3 Європейської конвенції з прав людини, Конвенції ООН проти катувань, а також Інструкції з організації охорони кримінально-виконавчих установ закритого типу».

Із такою заявою Карпачова виступила раніше в середу, повідомивши, що її представник підтвердив наявність у Тимошенко синців, і вимагаючи, зокрема, від Генерального прокурора порушити кримінальну справу та усунути від виконання посадових обов’язків усіх причетних до «брутального поводження» з Тимошенко.

Також раніше в середу Кабінет Міністрів призначив новим своїм уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини Назара Кульчицького замість Валерії Лутковської, яку в вівторок Верховна Рада обрала своїм новим уповноваженим із прав людини замість Ніни Карпачової. Але, поки Лутковська ще не склала присяги омбудсмана, на посаді лишається Карпачова.

Дивитись коментарі (6)

Recommended

XS
SM
MD
LG