Доступність посилання

ТОП новини

Лутковську обрали омбудсменом після «розбору польотів»


Під час першої спроби обрання омбудсмена: Валерія Лутковська від фракції Партії регіонів та правозахисник Євген Захаров від опозиційних фракцій «БЮТ-Батьківщина» і НУНС, 15 березня 2012 року
Київ – Валерію Лутковську з другої спроби обрали уповноваженим Верховної Ради із прав людини. Кандидатуру дотеперішнього урядового уповноваженого при Європейському суді з прав людини підтримали 252 народні депутати. Для участі в голосуванні до парламенту завітали навіть ті представники більшості, які рідко там з’являються. Опозиція участі у виборах не брала.

Профільний парламентський комітет із прав людини не підтримав кандидатуру Валерії Лутковської у зв’язку із відсутністю у неї досвіду правозахисної діяльності. А депутати-опозиціонери дорікнули Валерії Лутковській, що вона не задекларувала усіх своїх доходів.

«Я демонструю вам роздруківку з податкової бази… В першому кварталі минулого року був реалізований автомобіль. І там сума є – понад 33 тисячі, ідентифікаційний код – все, як має бути. Ці дані легко перевіряються через систему ДАІ. Зараз студентам, які не вказали 300 гривень в декларації – відмовляють у прийнятті на державну службу», – заявив Юрій Кармазін.

Натомість Валерія Лутковська відкинула звинувачення. За її словами, вона може довести, що «протягом року не займалася продажем автотранспорту». Згодом спікер Володимир Литвин, посилаючись на офіційні документи, отримані в перебігу спецперевірки, запевнив, що «в документах кандидата на омбудсмена немає порушень».

Регіонали провели мобілізацію

Минулого разу Валерію Лутковську не підтримали не лише опозиціонери, а й багато представників більшості. Тепер, щоб не виникло непорозумінь, у переддень голосування депутати-регіонали провели серйозну зустріч із кандидатом на омбудсмена у присутності Прем’єр-міністра Миколи Азарова.

«Розбір польотів був серйозний на предмет один: хлопці, ми працюємо як одна команда, ніхто не заглядав у бюлетень і сьогодні не будемо. Причина перш за все була в тому, що значна частина депутатів бачила кандидатуру іншу – Ніни Карпачової. Тому, щоб потім не виникало питань, щоб хтось не сказав, «а ми не бачили» – усе з’ясували під час зустрічі», – розповів Радіо Свобода член фракції Партії регіонів Володимир Олійник.

Крім того, щоби забезпечити результативність голосування, до парламенту завітали народні обранці, яких тут можна побачити нечасто. Зокрема, депутат-регіонал Юрій Іванющенко, відомий також як Юра Єнакіївський. Як згодом розповів на брифінгу голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, він особисто обдзвонював деяких своїх колег.

Опозиція знову блокувала трибуну

Тим часом, депутати-опозиціонери заблокували парламентську трибуну, вимагаючи розслідування інформації про побиття Юлії Тимошенко, а також, щоб до парламенту з’явився Генпрокурор Віктор Пшонка. Саме у цей момент оголосили про обрання Валерії Лутковської омбудсменом. У відповідь опозиціонери скандували «ганьба!»

Опозиція не брала участі в голосуванні, а представники більшості віддали за Валерію Лутковську 252 голоси, за мінімально необхідних 226. На цій посаді вона пообіцяла бути рівновіддаленою від усіх політичних сил.

Валерія Лутковська стала омбудсменом із другої спроби. 15 березня два кандидати на омбудсмена – Валерія Лутковська від фракції Партії регіонів та правозахисник Євген Захаров від опозиційних фракцій «БЮТ-Батьківщина» і НУНС – не набрали необхідної кількості голосів.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG