Доступність посилання

ТОП новини

Інформаційна війна довкола Тимошенко: чиї аргументи переконливіші?


Мітинг на підтримку Юлії Тимошенко біля Качанівської колонії у Харкові, 25 квітня 2012 року
Київ – Влада та опозиція акцентують увагу громадян на абсолютно різних аспектах ситуації довкола побиття Юлії Тимошенко. Якщо прихильники Юлії Тимошенко наголошують на можливому побитті лідера опозиції, то інформація від влади, крім заперечення, скерована переважно на відволікання уваги від цього випадку, зокрема, на умови, в яких відбуває покарання екс-прем’єр, зазначають експерти.

Зараз в інформаційному конфлікті ініціатива на боці опозиції. Проте влада відбивається більш помітно, ніж у часи Леоніда Кучми, зауважує експерт Центру політичних досліджень та конфліктології Антон Фінько.

На думку експертів, влада у цій ситуації стала заручником власних непродуманих кроків. Попервах, вона загнала себе у глухий кут, ставши заручником ув’язенння Юлії Тимошенко.
Хотіли показати, що Тимошенко – симулянтка і не хоче лікуватися, а в підсумку отримали зовсім інше
Володимир Фесенко

Тепер влада отримала неочікувані наслідки він надто наполегливого бажання показати, що створено всі умови для лікування Юлії Тимошенко.

«Хотіли показати, що Тимошенко – симулянтка і не хоче лікуватися, а в підсумку отримали зовсім інше», – резюмує політолог Володимир Фесенко.

Контратака: «відео з камери» проти «побиття»

24 квітня звістка про побиття Юлії Тимошенко та про те, що вона оголосила голодування, стала відправною для ескалації як політичного так і інформаційного протистояння між владою та опозицією.

Представники влади інформацію про побиття заперечили, а невдовзі на одному із близьких до влади інтернет-ресурсів з’явилося відео, начебто зроблене в камері, де відбуває покарання екс-прем’єр, на якому особа схожа на Юлію Тимошенко без проблем ходить по камері, а потім до неї приходить людина, схожа на її захисника Сергія Власенка, а на завершення вони надто довго цілуються. Адвокат назвав відео фальшивкою. Проте в державній пенітенціарній службі відео назвали справжнім.

Експерти зазначають, що подібний прийом використано щоб, по-перше, відволікти увагу від інформації про побиття, по-друге, звернути увагу на те, що Тимошенко відбуває покарання у привілейованих умовах.
Чому це відео з’явилося? Треба було відволікти увагу, але незграбно вийшло
Володимир Фесенко

«Чому це відео з’явилося? Очевидно, була якась заготовка, можливо, готували для якоїсь іншої мети. А тут починається скандал. І треба було відволікти увагу, але незграбно вийшло», – каже політолог Володимир Фесенко.

«VIP»-камера розрахована на «противсіхів»

Експерти збігаються в думці, що оприлюднена владою та опозицією інформація навряд чи призведе до істотних змін у суспільних настроях. Адже прихильники та противники чинної влади та Юлії Тимошенко схильні сприймати саме те, що відповідає їхнім поглядам.
Суспільство розколоте щодо цієї справи
Антон Фінько

«Для прихильників Тимошенко переконливіша версія опозиції, а для тих, хто її не сприймає – інформація від влади. Суспільство розколоте щодо цієї справи», – зазначає експерт Центру політичних досліджень та конфліктології Антон Фінько.

Соціальний психолог Олег Покальчук вважає, що внаслідок такої інформаційної кампанії опозиції вдасться згуртувати старих прихильників, але не здобути нових.

«Драматичне привернення уваги до Юлії Володимирівни лишить її у полі зору людей, які їй вірять. Бо її прихильники – це не раціональний електорат. Але це не розширює електоральні можливості», – зазначає експерт.

Що ж стосується третьої групи осіб, яка критично ставиться і до влади, і до опозиції, то вони з недовірою ставляться до інформації від обох сторін. Насамперед на цю групу скерована інформація про те, що Юлія Тимошенко відбуває покарання в значно кращих умовах, ніж пересічні в’язні. На думку Володимира Фесенка, «влада чудово розуміє такі настрої і підігріває їх, створюючи відповідну картинку».

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG