Доступність посилання

ТОП новини

ООН: місію спостерігачів у Сирії розгорнуть повністю до кінця місяця


Організація Об’єднаних Націй має на меті направити до Сирії всіх 300 своїх спостерігачів до кінця цього місяця, заявив сьогодні заступник Генерального секретаря ООН із миротворчих операцій Ерве Ладсус.

Як повідомив він журналістам, нині в Сирії вже перебувають 24 спостерігачі, а загалом із 300 запланованих членів місії вже зголосилися взяти участь близько 150 осіб.

За його словами, спостерігачі повідомляють про порушення перемир’я з боку і силових структур влади Сирії, і сил опозиційних угруповань.

Представник ООН заявив, що спостерігачі працюють щодня, а іноді й ночами, намагаючись покласти край насильству.

Раніше спостережну місію звинувачували, зокрема, в тому, що її члени не виходять із дому по п’ятницях, коли в Сирії традиційно відбуваються найпотужніші виступи й противладні протести і стається багато сутичок із урядовими військами.

Спостерігачі ООН мають на меті стежити за дотриманням режиму припинення вогню між урядовими і опозиційними силами, що чинний із 12 квітня, але досі нестійкий.

Раніше сьогодні спеціальний посланець ООН у справах дітей у воєнних конфліктах Радгіка Кумарасвамі заявила, що, за повідомленнями, за час чинності перемир’я в Сирії загинули не менш як 34 дитини.

Протягом дня надходили й неперевірені повідомлення про нові бої, сутички і обстріли в різних місцях Сирії з новими жертвами.

Скільки загалом людей загинули в країні за час перемир’я, наразі не відомо.

За останніми наразі оцінками ООН, оприлюдненими ще понад місяць тому, в перебігу протестів проти влади Сирії та їхнього придушення, які тривають уже 14 місяців, у країні на той час загинули були вже понад дев’ять тисяч людей.
XS
SM
MD
LG