Доступність посилання

ТОП новини

Що змінилося за рік після смерті бін Ладена?


Нью-Йорк – Минає рік з часу ліквідації Усами бін Ладена. Вбивство організатора та лідера міжнародної терористичнохї мережі «Аль-Каїда» вселяло надію у перемогу над ісламістами в Афганістані. Проте у цій країні і далі неспокійно. Проблеми на шляху мирного процесу визнають західні дипломати. Водночас у Сполучених Штатах Америки смерть бін Ладена стала важливою темою нинішньої передвиборної кампанії.

«Ліквідація бін Ладена обезголовила «Аль-Каїду», – заявив віце-президент США Джо Байден. Інший урядовець, Джон Бреннан, радник президента з питань боротьби з тероризмом, теж вважає цю подію дуже важливою.

«Смерть бін Ладена, – стверджує Бреннан, – була нашим стратегічно важливим ударом, завданим «Аль-Каїді». З часу, коли ця боротьба почалася, ми можемо дивитися у мауйбутнє і передбачати такий світ, до якого «Аль-Каїда» не матиме стосунку».

Як зауважив Деніел Баймен, науковий співробітник Інституту Брукінгса, залишилося не більше двохсот осіб, які становлять серцевину «Аль-Каїди». Вони надихаються вельми живучими ідеями глобального джихаду.

Одна назва – дві «Аль-Каїди»

Аналітики поділяють «Аль-Каїду» на дві частини: одна – це організація, інша – це рух, мережа, незалежні філії, такі, як «Аль-Каїда Аравійського півострова» у Ємені та «Аль-Шабаб» у Сомалі.

Філ Мадд, спеціаліст у сфері боротьби з тероризмом, колишній високопоставлений працівник Центрального розвідувального управління та Федерального бюро розслідувань, ставить у центр проблеми екстремістську ідеологію терору.

«Ідеологія вмирає повільною смертю, – вважає Мадд. – Ідеї мають період піврозпаду упродовж років і десятиліть, а ця ідея «алькаїдизму» дуже глибоко укорінена у колах екстремістів. Щоб викорінити ідею,одного чи двох років не вистачить. Ми вже 10 років маємо справу з цією ідеологією. Нам, можливо, потрібно буде ще 10 років, щоб покінчити з цим явищем».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG