Доступність посилання

ТОП новини

Заяви щодо перенесення Євро-2012 – перебільшення?


Київ – Інформація про перенесення Євро-2012 є перебільшенням. Про це заявляють у Державній службі молоді та спорту. Після вибухів у Дніпропетровську операційний директор УЄФА Мартін Каллен в інтерв’ю німецькій газеті заявив про можливість відтермінування чемпіонату з футболу. Спортивні ж аналітики припускають, що хвиля критики, яка надходить із німецьких медіа, просто підтримує наміри цієї країни провести чемпіонат у себе.

Питання скасування чи перенесення Європейського футбольного чемпіонату наразі не розглядається. Про це Радіо Свобода заявила радник з питань Євро-2012 Державної служби молоді і спорту Ольга Михайличенко. Організатори враховують небезпеку провокацій і ймовірних форс-мажорних обставин, говорить вона: «Посилені заходи безпеки – обов’язкова умова таких заходів».

Директор турніру Євро-2012 Маркіян Лубківський після засідання Виконавчого комітету УЄФА у швейцарському Ніоні заявив, що підготовка до чемпіонату триватиме у звичайному режимі, ніяких змін щодо часу чи місця проведення чемпіонату не розглядалися.

Загроза тероризму чи провокації?

Європейський футбольний чемпіонат і раніше проводився у доволі небезпечних умовах, зазначає Артем Франков, головний редактор журналу «Футбол». Зокрема, за його словами, під час Євро-1996, який відбувався у Великій Британії, у Манчестері стався вибух, відповідальність за який взяла на себе Ірландська республіканська армія. Тоді постраждало більше двох сотень людей, однак матчі все одно відбувались, і вболівальники на них приходили. Більше того, той чемпіонат вважається одним з найкращих за організацією , говорить журналіст.

«Більшість публікацій щодо Євро антиукраїнської направленості ідуть з Німеччини чомусь. Мені так здається, що Німеччина нам заздрить. Вона не залишила ще сподівань перехопити у нас Євро, – зауважує Артем Франков. – І зараз ще Іспанія долучилась. Мовляв, якщо наступного року будемо грати, так приїжджайте до нас. Чого це?»

Україна не шокує європейського футбольного фаната – журналіст

Наскільки європейські вболівальники «злякаються», покажуть перші дні чемпіонату, вважає футбольний оглядач Ігор Мірошниченко. Уже пізно виправляти негативне враження, яке справили публікації в іноземній пресі, однак важливо, щоб ті фанати, які приїдуть, повернулись додому задоволеними, додає він.

«Я не думаю, що європейці будуть шоковані українською реальністю. Вони побачать, що в Україні немає такого неймовірного рівня проституції та інфекційних захворювань, що тут на вулицях не хапає ніхто собак і не відстрілює на очах – хоча цей факт існує у нас, але не в таких обсягах. І побачать, що українські міста насправді безпечні для громадян», – каже журналіст.

Щодо імовірного перенесення у часі футбольного турніру висловився в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung операційний директор УЄФА Мартін Каллен. За його словами, чемпіонат точно пройде в Україні, його не перенесуть, можуть хіба відтермінувати.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG