Доступність посилання

ТОП новини

Віце-президент Іраку «не вірить» у судову систему країни


Утеклий віце-президент Іраку Тарек аль-Гашемі, якого звинувачують у причетності до тероризму, заявив у п’ятницю, що не вірить у судову систему своєї країни і боїться за своє життя.

Він нині перебуває в Стамбулі в Туреччині після того, як раніше тривалий час переховувався в курдському автономному регіоні на півночі Іраку, який має значну автономію від центральної влади. Він утік із Багдада ще в грудні, коли на нього видали ордер на арешт на підставі антитерористичного законодавства. В Іраку його звинуватили в причетності до вбивства шести суддів і ще низки інших убивств.

Початок процесу над Тареком аль-Гашемі, одним із двох віце-президентів Іраку і найвищим у країні урядовцем-сунітом за вірою, відклали до 10 травня. Він вочевидь не з’явиться на суд.

Адвокати віце-президента пропонують, щоб парламент у Багдаді створив спеціальний суд для розгляду цієї справи, бо вважають, що процес у Центральному кримінальному суді Іраку буде політизованим.

Як стверджує обвинувачення, загони, які діяли на його вказівку, здійснювали напади на посадовців органів безпеки та інших іракських діячів, а також на прочан-шиїтів.

Тарек аль-Гашемі називає звинувачення політично мотивованими. Натомість він сам звинувачує прем’єр-міністра Нурі аль-Малікі, шиїта, в кампанії проти нього з метою узурпації влади його прибічниками.
XS
SM
MD
LG