Доступність посилання

ТОП новини

Тігіпко прогнозує незначне підвищення цін після збільшення соцвиплат


Сергій Тігіпко
Віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прогнозує, що у зв’язку з підвищенням пенсій у рамках соціальних ініціатив Президента ціни на товари і продукти трохи збільшаться, але в цілому це не призведе до значного погіршення економічної ситуації. Про це він сказав в інтерв’ю телевізійному «5-му каналові».

«Ми уважно стежимо за тим, що робиться з цінами, і повірте – займатися політичним самогубством ніхто не хоче. Якщо уряд ініціюватиме підвищення соціальних виплат і надаватиме людям підтримку однією рукою, а іншою рукою через неконтрольовані ціни забиратиме цю підтримку – люди не зрозуміють», – заявив міністр.

За його словами, за перші три місяці року зростання цін становило 0,7%, і, з огляду на це, до кінця року цей показник не має перевищити 3%, хоча Кабінет Міністрів планував 7,9%. «Минулого року ми вперше за останні роки мали інфляцію 4,6%. Коли не збільшуються ціни, то це біда для країни, це велика біда, ніж коли ціни зростають на 7-8%. Це означає, що припинився попит, і якщо ми збільшуватимемо попит за рахунок збільшення пенсій, усіх виплат, то, безумовно, ціни зростатимуть. Але ми зробимо все, щоб вони були абсолютно контрольовані, і щоб люди в кінці року побачили, що вони виграють від цього», – зазначив віце-прем’єр.

Сергій Тігіпко також нагадав, що фонд заробітної плати в цілому по Україні становить на рік близько 450 мільярдів гривень, виплати пенсій через Пенсійний фонд – близько 220 мільярдів гривень. Крім того, сума неофіційних виплат заробітної плати оцінюється на рівні близько 40% від офіційного фонду зарплати.

«Ми маємо приблизно 1 трильйон гривень готівки, і ми говоримо про 20 мільярдів гривень (виплат у рамках соціальних ініціатив – ред.). Так, можуть збільшитися ціни – я передбачаю, що максимум на 1%, якщо не буде додаткової реакції Нацбанку України та Кабінету Міністрів», – додав Тігіпко. При цьому він висловив переконання, що збільшення соціальних виплат не позначиться і на курсі національної валюти.
XS
SM
MD
LG