Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська заперечує заяви Карпачової щодо обшуку в офісі омбудсмана


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заперечила в суботу заяву своєї попередниці Ніни Карпачової, ніби раніше того ж дня працівники Служби безпеки України провели обшук в офісі омбудсмана на її, Лутковської, вказівку, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Лутковська назвала неправдивою інформацію про те, ніби вона давала вказівку чи дозвіл працівникам СБУ робити обшук, як то стверджувала Карпачова в своїй заяві для Радіо Свобода.

Водночас зі слів Лутковської, як їх наводить агентство, не ясно, чи був сам обшук.

Карпачова, зокрема, заявляла, що в суботу вранці представники СБУ почали обшуки в кабінетах працівників офісу омбудсмана на вказівку й за дозволом Лутковської.

Вона також сказала, що кількох колишніх співробітників офісу омбудсмана викликали на допит у слідче управління прокуратури Києва для дачі певних свідчень у справі Юлії Тимошенко, зокрема, про фото колишнього прем’єра, зроблені у колонії.

У п’ятницю Генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що прокуратура встановила: Карпачова, яка на той час обіймала посаду омбудсмана, домоглася від двох працівників свого секретаріату скласти оцінку своїх фотографій синців Тимошенко, запевнивши їх, що це лише для внутрішнього вжитку, хоча потім широко оприлюднила той документ, при цьому виправивши його назву зі «службової записки» на «експертний висновок». За словами Пшонки, працівники прямо заявили, що за такими знімками експертний висновок зробити неможливо.

Генпрокурор також повідомив, що Харківська прокуратура за результатами перевірки відмовила в порушенні кримінальної справи за заявами Юлії Тимошенко про побиття. За його словами, перевірка з опитуванням понад 80 учасників чи свідків подій тих днів, про які говорить колишній прем’єр, засвідчила неправдивість усього, що Тимошенко виклала в своїй заяві.

Юлія Тимошенко, яка перебуває в ув’язненні, заявляє, що зазнала фізичного насильства і тілесних ушкоджень із боку працівників виправної колонії, коли її насильно перевозили до лікарні 20 квітня. Ніна Карпачова в останній день свого перебування на посаді 27 квітня поширила фото, на яких, за її словами, показано синці, що виникли в колишнього прем’єра внаслідок того інциденту, і документ із назвою «експертний висновок», який оцінював ті фото. Офіційні судмедексперти заявили, що синці мають вочевидь іншу природу.
XS
SM
MD
LG