Доступність посилання

ТОП новини

Працівник секретаріату омбудсмана: Карпачова просила «посилити» опис синців Тимошенко


Працівник секретаріату омбудсмана Валерій Селін заявив сьогодні, що попередній уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова просила його з колегою, складаючи документ про синці колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, «посилити» його зміст, щоб інформація про синці стала «більш гласною», повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Він підтвердив агентству повідомлення засобів інформації, що працівників секретаріату омбудсмана, які підписали висновок, дезінформували про мету документа: за словами співробітника, їм повідомили, що складений документ потрібен був нібито виключно для внутрішнього користування. За словами експерта, якби він знав, що зміст документа буде широко оприлюднений, він із колегою не складав би його, оскільки вони усвідомлювали, що не мають на це відповідних повноважень і що «це неправильно».

Працівник не зміг відповісти, які правки були внесені до висновку про побиття Тимошенко, оскільки остаточного варіанту він не читав, а при підписанні документа не бачив його першої сторінки, яку прикрили іншим листом паперу. Він також підтвердив, що назвав із колегою цей документ саме «службовою запискою».

За його словами, він надав про все це свідчення слідчим органів прокуратури Києва під час перевірки за заявою колишнього омбудсмана Ніни Карпачової щодо побиття колишнього прем’єра Юлії Тимошенко.

Наприкінці минулого тижня Генеральний прокурор Віктор Пшонка вже повідомляв, що прокуратура встановила: Карпачова, яка на час тих подій обіймала посаду омбудсмана, домоглася від двох працівників свого секретаріату скласти оцінку своїх фотографій синців Тимошенко, запевнивши їх, що це лише для внутрішнього вжитку, хоча потім широко оприлюднила той документ, при цьому виправивши його назву зі «службової записки» на «експертний висновок». За словами Пшонки, працівники прямо заявили, що за такими знімками експертний висновок зробити неможливо.

Генпрокурор також повідомив, що Харківська прокуратура за результатами перевірки відмовила в порушенні кримінальної справи за заявами Юлії Тимошенко про побиття. За його словами, перевірка з опитуванням понад 80 учасників чи свідків подій тих днів, про які говорить колишній прем’єр, засвідчила неправдивість усього, що Тимошенко виклала в своїй заяві.

Юлія Тимошенко, яка перебуває в ув’язненні, заявляє, що зазнала фізичного насильства і тілесних ушкоджень із боку працівників виправної колонії, коли її насильно перевозили до лікарні 20 квітня. Ніна Карпачова в останній день свого перебування на посаді 27 квітня поширила фото, на яких, за її словами, показано синці, що виникли в колишнього прем’єра внаслідок того інциденту, і документ із назвою «експертний висновок», який оцінював ті фото. Офіційні судмедексперти заявили, що синці мають вочевидь іншу природу.
XS
SM
MD
LG