Доступність посилання

ТОП новини

У Греції тепер і соціалісти можуть спробувати створити уряд


Лідер соціалістичної партії «ПАСОК» («Усегрецький соціалістичний рух») Евангелос Венізелос заявив у середу, що президент країни Каролос Папульяс тепер доручить йому чергову, вже третю спробу створити уряд.

Лідер партії, що виступає на підтримку суворих заходів заощадження, які втілює країна задля отримання міжнародної фінансової допомоги, заявив про це після зустрічі з лідером ультралівацької Коаліції радикальної лівиці, відомої також як «Сіріза», Алексісом Ципрасом, який виступає проти суворих реформ. Зі слів Венізелоса роблять висновок, що спроби Ципраса створити уряд, які він робить другий день, зазнали невдачі.

Раніше провалилася спроба створити уряд лідера ще однієї партії, що підтримує суворі реформи, консервативної «Нової демократії» Андоніса Самараса.

Якщо уряд у Греції так і не вдасться створити, будуть потрібні нові вибори, що могли б відбутися приблизно за місяць.

Заходи суворого заощадження в Греції запроваджували попередні уряди за умовами надання міжнародної фінансової допомоги країні. Ці заходи викликають гострі протести в грецькому суспільстві. Їхній можливий зрив і припинення міжнародної допомоги, як припускають, може призвести до дефолту Греції й теоретично до її виключення з зони євро.
XS
SM
MD
LG